Sporo emocji przysporzył turniej dwójek mini-siatkówki chłopców klas czwartych szkół podstawowych, który odbył się w piątek, 11 kwietnia w hali Zawiszów przy SP 1 w Świdnicy. Trzy przybyłe na zawody reprezentacje świdnickich podstawówek rywalizowały systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

Wszystkie mecze po bardzo wyrównanej walce kończyły się dopiero w tie-breaku. Najlepiej w turnieju wypadli młodzi siatkarze z SP 6, którzy najpierw pokonali drużynę SP 8 a następnie zespół SP 4. O drugim miejscu zadecydował, jak się później okazało, pierwszy mecz pomiędzy „ósemką” i „czwórką”. W tie-breaku lepsi byli zawodnicy SP 8. Aby zachęcać młodzież do aktywnego rywalizowania w sporcie regulamin mini-siatkówki zakłada, że w pierwszym secie gra dwójka zawodników plus rezerwowy, natomiast w drugim secie rywalizuje drugi skład, co zwiększa ilość uczestników zawodów. Turniej w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2021-2022” zorganizowany został przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na zakończenie turnieju organizator przygotował dla drużyn pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnieni zostali też najlepsi zawodnicy: Błażej Wieliczko (SP 4), Feliks Dudek (SP 6) i Jakub Skrzypacz (SP 8).
Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 6 – 10 pkt
2. SP 8 – 8 pkt
3. SP 4 – 7 pkt
/OSiR/

![Dublet Progresu. Świdniczanie najlepsi także w kategorii 9-latków [FOTO/WYNIKI]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/XXIII-Silesian-Winter-Cup-Swidnica-28-12-2025-57-238x178.jpg)
![Znamy zwycięzców, pierwsze puchary rozdane [DUŻO ZDJĘĆ/WYNIKI]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/XXII-Silesian-Winter-Cup-Swidnica-27-12-2025-104-238x178.jpg)






![DRUMMERS FROM HELL Festival 2025. Kto wygrał zaproszenia? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/Drummers-From-Hell-Fest-2024-@-Swidnicki-Osrodek-Kultury-foto-Rafal-Kotylak-14_small-100x75.jpg)
