Strona główna Sport Inne Zacięta rywalizacja w Żarowie. Dobry występ gospodarzy

Zacięta rywalizacja w Żarowie. Dobry występ gospodarzy

0

W sobotę, 2 kwietnia rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Żarowa w szachach. W zawodach uczestniczyło ponad 120 osób z Polski i Ukrainy, w tym bardzo liczna grupa zawodników klubu szachowego Goniec Żarów oraz młodych szachistów z Żarowa.

W grupie OPEN wygrała zaledwie 12-letnia Wiktoria Śmietańska (Polonia Wrocław) – wielokrotna mistrzyni Polski w różnych kategoriach wiekowych. Wyprzedziła Bartłomieja Róg (Stilon Gorzów) i Kacpra Wernera (Górnik Polkowice). Z zawodników Gońca najwyższe miejsca zajęli: Marek Szmyd (5), Przemysław Borowski (6) i Piotr Kaśków (10).

W grupie B (do lat 15) wygrał Igor Śliwowski (Gambit Świdnica) przed Janem Bednarskim i Gabriella Gołębczyk (oboje Goniec Żarów). Tuż za podium – na 4. miejscu uplasowała się kolejna zawodniczka Gońca Żarów – Weronika Komaniecka.

W najliczniejszej grupie C (do lat 10), gdzie rywalizowało aż 75 uczestników wygrał Franciszek Maracewicz (Mikama Świdnica) przed Oskarem Kiszkielem (Goniec Żarów) i Maciejem Owczarkiem (Polonia Wrocław).

Najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach nagradzał burmistrz Żarowa, Leszek Michalak. Organizatorem mistrzostw był klub szachowy Goniec Żarów oraz Szkoła Podstawowa w Żarowie.

W zawodach 8 zawodników Gońca Żarów lub osób z Żarowa zdobyło kategorie szachowe.

Te kategorie wywalczyli:
IV kategoria – Paweł Król, Mateusz Marchlewicz, Wiktor Kiszkiel, Kaja Dutkiewicz, Milena Król
V kategoria – Mikołaj Garbacz, Kacper Kostrzewa, Marcel Jagła.