Strona główna Sport Siatkówka Wygrały wszystkie mecze i to bez straty seta

Wygrały wszystkie mecze i to bez straty seta [FOTO]

0

Młode siatkarki z SP 8 w Świdnicy okazały się zdecydowanie najlepsze podczas turnieju trójek mini-siatkówki dziewcząt klas czwartych szkół podstawowych. W środę, 6 kwietnia, dzień po zawodach chłopców w sali sportowej SP 105 odbyły się zawody w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2021-2022” w kategorii dziewcząt.

Do turnieju organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zgłosiło się pięć reprezentacji świdnickich podstawówek. Po rozstawieniu do dwóch grup eliminacyjnych drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów, a następnie po dwa najlepsze zespoły grały dalej w ścisłych finałach. Zawodniczki SP 8 bez problemów wygrywały swoje wszystkie mecze bez straty seta, najpierw z SP 6, a później w finałach z SP 4 i SP 105. O drugie miejsce powalczyły dziewczęta z „szóstki” i „sto piątki”. Lepsze okazały się zawodniczki SP 6. Na zakończenie turnieju organizator przygotował dla drużyn pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki: Maja Krzesak (SP 1), Hanna Biedroń (SP 4), Angelika Borońska (SP 6), Michalina Kozak (SP 8), Milena Głuc (SP 105).

Końcowa klasyfikacja (z punktacją do współzawodnictwa):
1. SP 8 – 10 pkt
2. SP 6 – 8 pkt
3. SP 105 – 7 pkt
4. SP 4 – 6 pkt
5. SP 1 – 5 pkt

/OSiR Świdnica/

Poprzedni artykuł200 psów w ukraińskim Mikołajewie potrzebuje pomocy. Rusza kolejny transport, każdy może dołożyć cegiełkę!
Następny artykułSzczegółowe wyniki II Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych [DUŻO ZDJĘĆ]