Strona główna Wydarzenia Strzegom Wielkie serca uczestników Strzegomskiego Festiwalu Dobroczynności. Udało się zebrać 34 tys. złotych!

Wielkie serca uczestników Strzegomskiego Festiwalu Dobroczynności. Udało się zebrać 34 tys. złotych!

0

Przyszedł czas na podsumowanie trzydniowego Strzegomskiego Festiwalu Dobroczynności, podczas którego prowadzono zbiórkę na rzecz potrzebujących mieszkańców gminy Strzegom. Organizatorzy właśnie podliczyli datki zebrane podczas imprezy.

fot. OSiR Strzegom

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że podczas trzydniowego Strzegomskiego Festiwalu Dobroczynności zebraliśmy w gotówce kwotę 30 tys. złotych, natomiast na konto beneficjentów wpłynęło w tym czasie dodatkowo 4 tys. złotych. Podsumowując, kończymy z wynikiem 34 tys. złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w 24-godzinnym biegu prof. Chmury wraz z zaproszonymi gośćmi, w spektaklu dla Amelki, a także wszystkim osobom, które wzięły udział w Zumba Love. To dzięki wam zdobyliśmy tą kwotę! – mówi Kamila Klimowicz, współorganizatorka wydarzenia.

Zebrana kwota zostanie przekazana na konto: Amelki Gmyrek – na dalszą rehabilitację, wizyty specjalistów oraz specjalistyczny sprzęt, Marcelinki Andreasik – na nierefundowaną terapię nowotworu mózgu, Edyty Woźniak – na specjalistyczną nierefundowaną operacja kręgosłupa, a także Igora Turonia – na rehabilitację oraz zakup specjalistycznego sprzętu medycznego.

Podczas Strzegomskiego Festiwalu Dobroczynności na wszystkich uczestników czekało mnóstwo atrakcji: 24-godzinny bieg prof. Jana Chmury z udziałem zaproszonych gości, spektakl na podstawie bajki „Amelka i 9 wyzwań, „VIII Maraton Zumba Love”, pokazy strażackie, policyjne, aut klasycznych, dmuchańce, animacje dla dzieci i wiele, wiele innych.

W 24-godzinnym biegu na górnej płycie stadionu OSiR wzięło udział 429 biegaczy, którzy przebiegli w sumie 2157 km. Pomysłodawca imprezy biegowej – prof. Jan Chmura pokonał w sumie 58 km, czyli dystans 1 maratonu plus ok. 15 km. Z kolei w niedzielnym maratonie Zumby, który miał miejsce w sali sportowej w Goczałkowie, uczestniczyło około 400 osób.

Dziękujemy wszystkim instytucjom, organizacjom społecznym, służbom mundurowym, sponsorom i osobom prywatnym za wielką pracę i zaangażowanie, tak by to bezprecedensowe wydarzenie w naszej gminie odniosło wielki sukces. To było ogromne wyzwanie logistyczne, które udało się zrealizować z Waszą pomocą. Wszystkim należą się ogromne brawa! – podkreślali burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta i jego zastępca Tomasz Marczak.

/UM Strzegom, opr. mn/

fot. OSiR Strzegom

 

Poprzedni artykułMieli furę szczęścia! Wracamy do dramatycznego wypadku załogi Słobodzian/Poradzisz [VIDEO]
Następny artykułBudowa pomnika księcia Bolka II „wpisuje się w antypolską akcję utrwalania kłamstwa smoleńskiego”? Jest odpowiedź na słowa wiceministra