Strona główna Artykuł sponsorowany W maju startuje już czwarta edycja Marconi Duathlon Świdnica. Na zawody jeszcze...

W maju startuje już czwarta edycja Marconi Duathlon Świdnica. Na zawody jeszcze można się zapisać!

0

Za nieco ponad dwa tygodnie w Świdnicy możemy spodziewać się sporej dawki emocji sportowych. Na żywo znów będziemy mogli śledzić zmagania triathlonistów.  Przed zawodnikami kolejno etapy – bieg, jazda rowerem i ponownie bieg. Czwarta edycji Marconi Duathlon Świdnica zaplanowana została na niedzielę, 8 maja 2022. Na zawody jeszcze można się zapisać!

Marconi Duathlon na trwale wpisał się w kalendarz sportowy Świdnicy, a przed nami już kolejna równie ekscytująca odsłona tej imprezy.

Wszystkie dotychczasowe edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem, a my uzyskaliśmy bardzo dużo pochlebnych komentarzy zarówno od startujących zawodników, jak i kibiców. Jak co roku, także i w tym, za co bardzo dziękujemy, w organizacji imprezy wsparły nas Miasto Świdnica, Gmina Świdnica i Powiat Świdnicki. Dlatego z entuzjazmem podjęliśmy decyzję o organizacji czwartej edycji duathlonu w Świdnicy – stwierdza Marcin Markiewicz właściciel Grupy Marconi – będącej sponsorem tytularnym wydarzenia, triatlonista i współzałożyciel KS Żelazna Świdnica – organizatora tych zawodów.

To wydarzenie sportowe dla każdego, kto chciałby poczuć tę wyjątkową energię rywalizacji w biegu i kolarstwie czy też sprawdzić swoje umiejętności na trasie. – Impreza jest skierowana zarówno dla doświadczonych, jak i dla początkujących zawodników, którzy dopiero chcieliby spróbować swoich sił w tej pięknej dyscyplinie. Trasy zarówno biegowa, jak i rowerowa zostały tak stworzone by osoby, które po raz pierwszy startują w zawodach czuli się na odcinkach bezpiecznie i komfortowo, a z kolei bardziej doświadczeni zawodnicy mogli osiągnąć na nich nowe rekordy życiowe – podkreśla Marcin Markiewicz.

Duathlon odbędzie się 8 maja 2022. To dyscyplina sportowa będąca jedną z odmian triathlonu. Zawodnicy kolejno: biegną, jadą rowerem i znowu biegną. Podobnie jak w poprzednich edycjach, także i w tym roku na uczestników czekają dwa dystanse –  CLASSIC:  10 km biegu (4 pętle), 40 km kolarstwa (4 pętle), 5 km biegu (2 pętle)  i SPRINT: 5 km biegu (2 pętle), 20 km kolarstwa (2 pętle), 2,5 km biegu (1 pętla). Start, meta oraz strefa zmian znajdować się będą na terenie stadionu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wyjątkowość Marconi Duathlon Świdnica polega na tym, iż są to zawody należące do nielicznych w województwie dolnośląskim i jedyne w powiecie świdnickim. Dlatego serdecznie wszystkich zapraszam do udziału. Będzie to świetna okazja do sprawdzenia sportowej  formy, gdyż praktycznie tydzień po naszej imprezie startują już triathlony w Polsce. Natomiast dla osób startujących pierwszy raz będzie to niezapomniana przygoda i być może też pierwszy przystanek na drodze do triathlonu – dodaje Radek Jasiczek, prezes KS Żelazna Świdnica.

Zapisy dostępne pod linkiem: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=6773
Regulamin IV edycji Marconi Duathlon Świdnica znaleźć możemy TUTAJ.

Informacje na bieżąco publikowane są także na stronie: https://www.facebook.com/MarconiDuathlonSwidnica/
https://www.instagram.com/marconiduathlonswidnica/

 

/oprac. AN/
/Materiały: Grupa Marconi, KS Żelazna Świdnica/

Poprzedni artykułJak działa szambo ekologiczne?
Następny artykułIdealne wakacje na Sycylii – poznaj ranking 5 najpiękniejszych plaż!