29 palm wielkanocnych zostało zgłoszonych do tradycyjnego konkursu, organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Kultury z inicjatywy Kazimiery Momot. Dzisiaj jurorzy ogłosili werdykt, a już w najbliższą niedzielę przez miasto przejdzie barwna parada z palmami.

Kazimiera Momot – przewodnicząca, Wanda Szwegler – plastyczka, Młodzieżowy Dom Kultury i Robert Kukla – plastyk, Świdnicki Ośrodek Kultury po obejrzeniu i ocenie 29 palm postanowili zakwalifikować do ekspozycji wszystkie prace i przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.
Kategoria palm dużych
I miejsce, dyplom i 150 zł – Klub Seniora
II miejsce, dyplom i 100zł – Przedszkole Miejskie nr 1
III miejsce, dyplom i 50 zł – Przedszkole Miejskie nr 6 grupa Motylki
Wyróżnienie, dyplom – Świdnicka Caritas
Wyróżnienie, dyplom- Świetlica Szkolna SP2
Wyróżnienie, dyplom- Gracjan Kos SP2 Klasa 1a
Kategoria palm małych
I miejsce, dyplom i 100 zł- TEB Edukacja oddział w Świdnicy
II miejsce, dyplom i 50 zł- Przedszkole Sióstr Prezentek grupa Słoneczniki
III miejsce, dyplom i nagroda rzeczowa – Przedszkole Abracadabra grupa Wesołe nutki
Wyróżnienie, dyplom – Łucja Bojnowska i Sonia Kanchuk Przedszkole Miejskie nr 6
Wyróżnienie, dyplom – Przedszkole Tęczowa Przystań
Wszystkie palmy są eksponowane w holu świdnickiego teatru, a 10 kwietnia o godz. 11.00 przez tancerzy Zespołu „Krąg” zostaną zaniesione do katedry.
/opr. red./

![Wystawa, której nie zobaczymy drugi raz. Znakomity fotograf Tomasz Gudzowaty odsłania rozedrgany świat sumo w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-wystawa-Are-bure-bokeh-Tomasza-Gudzowatego-w-Swidnicy-25-06-2026-238x178.jpg)
![Gołębie opanowały scenę w Świdnicy. Młodzi alchemicy zachwycili nowym spektaklem „Dziób w dziób” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Alchemia-Teatralna-spektakl-Dziob-w-dziob-2026.06.24-6-238x178.jpg)






