Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnicka Szkoła Muzyczna I stopnia czeka na nowych uczniów. Wkrótce dzień otwarty

Świdnicka Szkoła Muzyczna I stopnia czeka na nowych uczniów. Wkrótce dzień otwarty

0

Perkusja, wiolonczela, trąbka, fortepian, skrzypce a może organy? To tylko kilka instrumentów, na których grę można opanować podczas nauki w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy. Trwają zapisy, a  wkrótce dzień otwarty ze specjalnym koncertem.

– Rozpoczęła się już rekrutacja kandydatów do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy. Zapraszamy do nas dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat, wszystkie osoby, którym bliska jest muzyka. Zachęcamy gorąco do rozważenia możliwości wszechstronnego rozwoju, jakie daje kształcenie w naszej szkole poprzez indywidualną naukę gry na instrumencie, jak również poprzez muzykowanie w zespołach – zachęca dyrektorka Beata Kozieł-Bartko i dodaje – Poza głównym celem kształcenia w szkole muzycznej, jakimi są nauka gry na instrumencie oraz nabywanie wiedzy o muzyce, jej rozumienie i przeżywanie, jest wiele jeszcze innych pozamuzycznych korzyści płynących z uprawiania muzyki, takich jak: uczenie systematyczności, wytrwałości, gospodarowania czasem i samodzielności. Granie na instrumencie poprawia pamięć i koncentrację; wpływa korzystnie na funkcje mózgu, kreatywność i twórcze myślenie; pomaga wyrażać emocje. Dlatego też zapraszamy Rodziców do rozważenia możliwości kształcenia w naszej szkole.

28 kwietnia szkoła zaprasza na dzień otwarty. Po specjalnym koncercie przygotowanym dla  kandydatów, który odbędzie się o godzinie 17.00 w auli szkoły, będzie można zwiedzić szkołę, zajrzeć do klas, gdzie odbywają się zajęcia oraz uzyskać niezbędne informacje dotyczące przebiegu kształcenia.

Więcej informacji na stronie szkoły.

/opr. red./

Poprzedni artykułŚwidniccy koszykarze rozpoczynają walkę o II ligę
Następny artykułI Rajdowe Grand Prix Świdnicy: To była zacięta, rajdowa przystawka [FOTO]