Strona główna Wydarzenia Strzegom Strzegomski Festiwal Dobroczynności za nami!

Strzegomski Festiwal Dobroczynności za nami! [FOTO/VIDEO]

0

Przez trzy dni mieszkańcy oraz zaproszeni goście bawili podczas Strzegomskiego Festiwalu Dobroczynności, będącego podziękowaniem za wyjątkową mobilizację, dzięki której udało się zebrać ponad dziewięć milionów złotych na terapię genową dla Amelki Gmyrek. Liczenie środków zebranych podczas festynu odbędzie się we wtorek.

Podczas trzydniowego „Strzegomskiego Festiwalu Dobroczynności” na wszystkich uczestników czekało mnóstwo atrakcji: 24-godzinny bieg prof. Jana Chmury z udziałem zaproszonych gości, spektakl na podstawie bajki „Amelka i 9 wyzwań, „VIII Maraton Zumba Love”, pokazy strażackie, policyjne, aut klasycznych, dmuchańce, animacje dla dzieci i wiele, wiele innych.

W 24-godzinnym biegu na górnej płycie stadionu OSiR wzięło udział 429 biegaczy, którzy przebiegli w sumie 2157 km. Pomysłodawca imprezy biegowej – prof. Jan Chmura pokonał w sumie 58 km, czyli dystans 1 maratonu plus ok. 15 km. Z kolei w niedzielnym maratonie Zumby, który miał miejsce w sali sportowej w Goczałkowie, uczestniczyło ok. 400 osób.

Dziękujemy wszystkim instytucjom, organizacjom społecznym, służbom mundurowym, sponsorom i osobom prywatnym za wielką pracę i zaangażowanie, tak by to bezprecedensowe wydarzenie w naszej gminie odniosło wielki sukces. To było ogromne wyzwanie logistyczne, które udało się zrealizować z Waszą pomocą. Wszystkim należą się ogromne brawa! – podkreślają burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta i jego zastępca Tomasz Marczak.

Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz: Amelki Gmyrek (rehabilitacja, wizyty specjalistów, specjalistyczny sprzęt), Marcelinki Andreasik (nierefundowana terapia nowotworu mózgu), Edyty Woźniak (specjalistyczna nierefundowana operacja) oraz Igora Turonia (rehabilitacja, specjalistyczny sprzęt medyczny).

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułJak sprowadzić auto z USA?
Następny artykułGalanteria skórzana do biznesowych stylizacji