Strona główna Wydarzenia Świebodzice Stop hejt. Laureaci konkursu społecznej akcji nagrodzeni

Stop hejt. Laureaci konkursu społecznej akcji nagrodzeni

0
Sala Miejskiego Domu Kultury we wtorek, 12 kwietnia wypełniła się po brzegi po brzegi laureatami konkursu ogłoszonego w ramach kampanii społecznej „Stop hejt”, która trwa w Świebodzicach od kilku miesięcy.

Jak informuje dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.  Przystąpiło do niego 100 uczestników, a finalnie wpłynęło 60 bardzo kreatywnych prac w czterech kategoriach film, prezentacja multimedialna, praca plastyczna, praca multimedialna, wiersz, piosenka, komiks.

Wszystkie prace nawiązywały swym przesłaniem do zaprzestania hejtu. Widniały na nich mocne i bardzo czytelne przekazy zarówno na nagranych filmach, prezentacjach, plakatach czy rysunkach.

W ceremonii wręczenia nagród uczestniczył zastępca burmistrza Tobiasz Wysoczański – koordynator kampanii, Maciej Więcek-pomysłodawca kampanii – kierownik I Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej do wykonywania Orzeczeń w sprawach Rodzinnych i Nieletnich, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa, p.o. dyrektora Aneta Sterna, pracownicy OPS.

Zastępca Burmistrza Miasta  pogratulował uczestnikom wspaniałych pomysłów,  wielkiego zaangażowania, a przede wszystkim zainteresowania się tematem hejtu, z którym wiele osób musi zmierzyć na co dzień. Podkreślił, że w Świebodzicach nie będzie przyzwolenia na hejt i należy  z nim wałczyć, tak, aby nikt nie pozostał sam jako ofiara hejtu, przemocy.

Podczas uroczystości wszystkie prace zostały wyeksponowane w sali MDK, a prezentacje i filmy zostały wyświetlone. Bardzo dobrym pomysłem było wydrukowanie trzech najładniejszych i najciekawszych prac plastycznych na banerach, które już niebawem zawisną w przestrzeni naszego miasta. Konkurs nadzorowała przedstawicielka OPS Aneta Rajca.

Zwycięzcy i laureaci konkursu w danych kategoriach:

FILM
I miejsce – Środowiskowy Dom Samopomocy
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1
III miejsce – Świetlica Środowiskowa „Tęczowa Gromada”
Wyróżnienie – Gabriela Stoncel

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA:
I miejsce – Witold Wójcik
II miejsce – Kamila Natanek
III – Kacper Jaworski

PRACA PLASTYCZNA:
I miejsce – Bartosz Okoński
II miejsce – Aleks Nowak
III miejsce – Zosia Troszczyńska

PRACA MULTIMEDIALNA
I miejsce – Natalia Świderska
II miejsce – Piotr Stolz
III miejsce – Julia Wlazło

PIOSENKA, WIERSZ, KOMIKS
I miejsce – Wojciech Kacprzak
(nie wpłynęło więcej prac w tej kategorii)

/Źródło UM Świebodzice, opr. red./

Poprzedni artykułCelebracje Wielkiego Tygodnia „bez niepotrzebnych ograniczeń”. Biskup wydał wytyczne na Wielkanoc
Następny artykuł191 km/h po „łączniku”. Policyjna grupa „Speed” kontra piraci drogowi [VIDEO]