Strona główna Wydarzenia Świdnica Od pysznych ciast po rękodzieło. Kiermasz w Ważka Art Café

Od pysznych ciast po rękodzieło. Kiermasz w Ważka Art Café [FOTO]

0

Przez ponad dwa lata walczyli o realizację marzenia – otwarcie kawiarenki „Ważka Art Café”, połączonej z warsztatami dla swoich podopiecznych. Jednym ze sposobów pozyskiwania funduszy na ten cel były kiermasze organizowane podczas każdej świdnickiej Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości. W niedzielę odbył się kolejny kiermasz, ale tym razem cały dochód zostanie przekazany na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Prowadzony przez Stowarzyszenie „Bliżej Ciebie” świdnicki Warsztat Terapii Zajęciowej daje szansę na rozwój 35 dorosłym osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Uczestnicy realizują się w pracowniach artystycznej, technicznej, krawieckiej, florystycznej, informatycznej i w pracowni komunikacji społecznej. – W 2014 roku kierownictwo naszej placówki pomyślało o rehabilitacji zawodowej podopiecznych i rozważało otwarcie kawiarenki. Parę lat to trwało, ale jesienią 2019 roku nieodpłatnie otrzymaliśmy ten lokal i rozpoczęliśmy nasze działania – mówiła Teresa Antonowicz-Rak, kierownik WTZ. Wtedy też ruszyły starania związane z uruchomieniem kawiarni połączonej z galerią rękodzieła. 5 lica 2021 roku kawiarenka została otwarta, a wraz z nią galeria rękodzieła.

W niedzielę w kawiarence Ważka Art Café na świdnickim Rynku zorganizowano kiermasz, podczas którego każdy chętny mógł nabyć piękne przedmioty wykonane przez podopiecznych WTZ, a także pyszne ciasta. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz uchodźców z Ukrainy.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim
Następny artykułWspólnie posprzątali brzegi Nysy Szalonej [FOTO]