Strona główna Artykuł sponsorowany Gotowy i praktyczny plan podróży po Florydzie

Gotowy i praktyczny plan podróży po Florydzie

0

Szykujesz wycieczkę do Stanów i masz w planach zwiedzanie Florydy, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Chcesz być niezależny, ale szukanie na własną rękę miejsc zakwaterowania i gastronomii pochłania zbyt wiele czasu? A może potrzebujesz cennych wskazówek praktycznych, które wykorzystasz do swoich celów i dopasujesz do własnego planu podróży?

Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w nowym przewodniku po Florydzie „Samochodem przez Florydę – plan wycieczki objazdowej”, który w przystępny sposób przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy podróży przez jeden z najsłynniejszych stanów USA. Zamiast wielostronicowych wykładów o historii danych atrakcji znajdziesz tu szczegółowy opis nastawiony na praktyczne wskazówki i na to jak radzić sobie na Florydzie – gdzie przenocować, gdzie zjeść, jak rozplanować trasy, na co zwrócić uwagę przemierzając słynny „Słoneczny Stan”.

Samochodem przez Florydę  – plan wycieczki objazdowej
Ebook „Samochodem przez Florydę – plan wycieczki objazdowej” – jak sama nazwa wskazuje – skierowany jest do podróżników przemieszczających się przy pomocy samochodu. Jako, że jest to najbardziej powszechna i popularna forma zwiedzania Stanów Zjednoczonych Ameryki (choćby z uwagi na terytorialny ogrom tego państwa) nie powinniśmy mieć żadnego problemu ze znalezieniem dobrej wypożyczalni, w której za nieprzesadzoną cenę najmiemy auto na okres naszego pobytu na Florydzie. To będzie niezwykłe ułatwienie i z pewnością docenimy tą decyzję już w trakcie zwiedzania – da nam ona przede wszystkim niezależność od wszelkich środków komunikacji zbiorowej, które potrafią być zawodne i często jesteśmy przez nie zmuszeni do naglej zmiany naszych podróżniczych planów.

Jako, że przewodnik skierowany jest do podróżników przemieszczających się na przysłowiowych czterech kółkach to nie mogło w nim zabraknąć cennych informacji dla zmotoryzowanych. Już na początku ebooka znajduje się sekcja z kilkoma ważnymi wskazówkami odnoszącymi się do przemieszczania się po USA samochodem – część z tych informacji może być naprawdę zaskakująca dla kogoś, kto jak dotąd autem jeździł tylko po Europie.

Każdy kolejny opisany w przewodniku dzień podróży zawiera informacje o trasie, którą przyjdzie nam pokonać – jej przeliczenie długości czasowej i kilometrowej. Co ważne, podano również odległości w milach, gdyż jest to główna miara stosowana w Stanach. Z nią zatem będziemy się na co dzień spotykać. Dzięki wszystkim tym informacjom będziemy mogli rzetelnie się przygotować do naszej podróży i odpowiednio rozłożyć siły, a także dopasować odpowiednie tempo podróży. Zupełnie inaczej jedzie się bowiem wiedząc, że mamy do przejechania ledwie pięćdziesiąt kilometrów i będziemy już w miejscu docelowym, a inaczej gdy nasza trasa przewiduje na przykład kilka godzin w trasie. Przewodnik „Samochodem przez Florydę – plan wycieczki objazdowej” pozwoli uniknąć tego typu przykrych niespodzianek. Z nim na pewno nie będziemy musieli nadrabiać na szybko trasy, aby zdążyć do punktu docelowego.

Plan 14- i 7-dniowy
Przewodnik „Samochodem przez Florydę – plan wycieczki objazdowej” został stworzony z myślą o dwóch rodzajach turystów – tych, którzy pobyt na Floydzie rozplanowali na okres dwóch tygodni, jak i tych, którzy chcą objechać ten stan w siedem dni.

To bardzo ważne rozróżnienie, bo w przypadku tak dużego stanu jak Floryda, inaczej rozkłada się plan turystycznego zwiedzania jeżeli na miejscu jesteśmy tylko tydzień, a inaczej gdy na poznanie „słonecznego stanu” mamy do dyspozycji aż czternaście dni.

W przypadku trasy krótszej siłą rzeczy skupiono się na głównych i najbardziej popularnych atrakcjach, ale z pewnością nie ze szkodą dla doznań turysty. Zarówno uczestnik podróży dwu- jak i jednotygodniowej może bowiem z pełnym przekonaniem powiedzieć, że poznał Florydę. Jedyna różnica jest taka, że ten pierwszy miał szansę jeszcze mocniej spenetrować atrakcje stanu i się nimi zachwycić – zresztą ten region USA jest tak fascynujący, że po 14 dniach na Florydzie zapewne wielu podróżników poczuje się niemal jak tutejsi rezydenci i z głębokim żalem przyjdzie im pogodzić się z perspektywą powrotu do domu.

Poznaj wszystkie smaki Florydy
Podróżowanie po „Słonecznym Stanie” z ebookiem „Samochodem przez Florydę – plan wycieczki objazdowej” pozwala dotrzeć do wszystkich najważniejszych punktów i atrakcji na turystycznej mapie tego terenu USA. A należy pamiętać, że jest to kraina absolutnie fascynująca i wielobarwna – jak mało które miejsce nie tylko w Stanach, ale i na całym świecie. To absolutnie wyjątkowa przestrzeń, która nie bez powodu należy do grona najbardziej popularnych globalnych kierunków podróży!

Miliony ludzi z całego świata zmierzają na Florydę, aby zachwycić się wyjątkowością tutejszego, różnorodnego świata, gdzie napotkamy między nimi: rajskie plaże, boskie Miami, tajemnicze mokradła z aligatorami i niesamowite parki rozrywki z najwyższej półki doznań. Floryda ma w sobie wszystkie cechy, aby stać się przygodą naszego życia!

Poza tym – z punktu widzenia turysty z Polski i Europy – Floryda ma jeszcze jedną, naprawdę mocną kartę przetargową. W końcu to jeden z najbliżej położonych względem Starego Kontynentu terenów Stanów Zjednoczonych. Zwłaszcza jeżeli wybieramy się tu z Półwyspu Iberyjskiego i porównamy tą  podróż z wyprawą do – na przykład – Kalifornii.

Samochodem przez Florydę – przygoda życia
Wycieczka przez Florydę ma wszelkie szanse, aby stać się podróżą naszego życia. Aby tak jednak było, należy się do niej naprawdę solidnie i rzeczowo przygotować. Tak aby nic złego nie zaskoczyło nas po drodze, a nasza głowa była wolna od wszelkich trosk i skupiła się tylko i wyłącznie na przeżywaniu zachwytów nad pięknem tego stanu. A należy uprzedzić, że podczas wycieczki po Florydzie naprawdę będzie się czym zachwycać. Możemy mieć wręcz problemy z koncentracją w obliczu takiej ilości wspaniałości!

W należytym przygotowaniu do podróży na Florydę z całą pewnością pomoże ebook „Samochodem przez Florydę – plan wycieczki objazdowej”, który stanowi skupiony na konkretach i praktycznych poradach plan wakacji w „Słonecznym stanie”. Dzięki niemu znakomicie poznamy Florydę i przygotowujemy się na to, co czeka nas na miejscu, i to wszystko jeszcze przed wyruszeniem z domu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMiasto ma 6 milionów złotych na przebudowę dwóch podwórek. Jedyny chętny do pracy chce o wiele więcej [FOTO]
Następny artykułŚwidnica zabierze Wałbrzychowi Wojewódzki Urząd Pracy?