Strona główna Wydarzenia Świdnica Zgłoś dzikie wysypisko na terenie miasta. W porządkach pomogą bezrobotni

Zgłoś dzikie wysypisko na terenie miasta. W porządkach pomogą bezrobotni

0

18 osób bezrobotnych, bez prawa do zasiłku, korzystających ze świadczeń opieki i wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, znajdzie zatrudnienie w ramach prac społecznie użytecznych, w ramach których wykonywane będą również prace porządkowe na terenie Świdnicy.

Od 7 marca do 30 listopada 2022 roku 18 osób bezrobotnych, bez prawa do zasiłku, korzystających ze świadczeń opieki i wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej znajdą zatrudnienie w ramach prac społecznie użytecznych. Przez ten czas bezrobotni przepracują prawie 7000 godzin. Program realizowany jest w ramach współpracy pomiędzy Gminą Miasto Świdnica, a Powiatowym Urzędem Pracy w Świdnicy. Jest to jedna z form przeciwdziałania całkowitemu wykluczeniu z rynku pracy oraz łagodzenia negatywnych skutków bezrobocia. W ramach programu wykonywane będą prace porządkowe na terenie naszego miasta – opisują miejscy urzędnicy z wydziału gospodarki odpadami.

Jak wyliczają, w 2021 roku Gmina Miasto Świdnica odebrała łącznie z dzikich wysypisk śmieci 22,26 ton odpadów. – Drogi mieszkańcu! Wiesz gdzie na terenie naszego miasta znajdują się dzikie wysypiska? Zadzwoń do Wydziału Gospodarki Odpadami – tel. 74 856 29 36 – zachęcają.

/WGO UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułLibacja w poczekalni i toaleta w windzie. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułPobiegli w geście solidarności z Ukrainą. „Wspierajmy się nawzajem. Wspierajmy tych, którzy uciekli ze swojej ojczyzny” [FOTO/VIDEO]