Strona główna Artykuł sponsorowany Traktorek ogrodniczy – jak wybrać najlepszy?

Traktorek ogrodniczy – jak wybrać najlepszy?

0

Każdy, kto posiada piękny trawnik przed domem, doskonale wie, że taki efekt wymaga wysiłku. Im większy obszar do koszenia, tym lepszy sprzęt powinniśmy zakupić. Samobieżny traktorek ogrodowy nie tylko ułatwi, ale też uprzyjemni pielęgnację trawnika. Urządzenie można znaleźć w wielu wersjach, modelach. Wybór jest naprawdę spory, dzięki czemu bez problemu dobierzesz traktorek ogrodniczy do swoich potrzeb.

Zwróć uwagę na elementy budowy sprzętu:

 • Cztery koła podporowe,
 • Siedzisko,
 • Kierownica lub drążki sterujące,
 • Elektromagnetyczne sprzęgło,
 • Kosz na skoszoną trawę (często wyposażony dodatkowo w czujnik),
 • Silnik spalinowy, który umożliwia jazdę od 7 do 10 km/h.

Traktorek kosiarka, zwany też ciągnikiem ogrodniczym sprawdza się przede wszystkim na większych terenach, gdzie nie ma zbyt wiele drzew, czy krzewów. Dlaczego? Jeżeli teren nie jest bogaty w wysoką roślinność, nie musisz martwić się o manewrowanie.

Na co zwrócić uwagę wybierając traktorek ogrodowy?
W związku dużą dostępnością produktu na rynku, z pewnością staniesz przed dylematem, jaki sprzęt wybrać. Pierwsze, na co powinno się zwrócić uwagę, jest ilość trawy do skoszenia. Im więcej metrów, tym szybszy traktorek kosiarka. Do większej powierzchni lepiej sprawdzi się silnik z trzema cylindrami. Tak wyposażone urządzenie zazwyczaj posiada także napęd na cztery koła, co jest przydatne gdy teren nie jest idealnie płaski. Taki traktorek ogrodniczy charakteryzuje się:

 • dużą trwałością,
 • większą mocą, a co za tym idzie większymi możliwościami,
 • jest szybszy od modeli jedno, dwucylindrowych,
 • dużą niezawodnością.

Może jednak Twoja posesja nie wymaga aż takiego kalibru? Jeśli trawnik nie jest przesadnych rozmiarów, wystarczy Ci silnik nawet jednocylindrowy. Z pewnością spełni Twoje oczekiwania, a jednocześnie pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Warto pamiętać, że istotnym czynnikiem, na jaki należy zwrócić uwagę przy zakupie, jest szerokość koszenia. Ten parametr przekłada się bezpośrednio na wydajność pracy. Do dość wąskiego trawnika nie potrzebujesz maksymalnej szerokości. Rozpiętość tu jest dość spora i wynosi od 60 do 120 cm. Mechanizm koszący to kolejny bardzo istotny element, który ma wpływ zakup. Zazwyczaj znajdziesz modele z dwoma rotacyjnie obracającymi się ostrzami. Różnice dostrzeżesz przy różnych szerokościach koszonej powierzchni. Mechanizm powinien być odpowiednio dobrany pod ukształtowanie terenu. Lepszy dostęp do wąskich zakamarków będzie miał traktorek kosiarka, który ma umieszczone ostrza przed ramą urządzenia. Ważnym elementem zwłaszcza w przypadku większej działki jest pojemność baku maszyny. Jeśli zdecydujesz się na sprzęt z pojemnością na przykład 10 litrów, może się okazać, że konieczne będzie uzupełnienie paliwa w trakcie pracy. Przemyśl też, czy skoszoną trawę chcesz wyrzucić, czy może jednak wykorzystać ją dla dobra Twojego ogródka? Od tej decyzji zależy wybór traktorka z koszem lu z funkcją mulczowania.

Jakie traktorki ogrodnicze są warte polecenia?
Rynek oferuje wiele modeli różniących się od siebie nie tylko ceną, ale także akcesoriami, wyposażeniem i parametrami. W naszym sklepie znajdziesz spory wybór sprzętu, jednak my chcemy zwrócić Twoją uwagę na konkretne dwa modele:

 1. Traktorek ogrodniczy AMA z koszem 16 kM,
 2. Traktorek ogrodowy STIGA Estate Grand Overland 4WD.

Pierwsza propozycja to przede wszystkim wysoka jakość wykonania. Twórcy zadbali o komfort użytkownika, gdyż ten model posiada hydrostatyczną przekładnię jazdy. Oznacza to, że koszenie będzie bardziej płynne, a co za tym idzie łatwiejsze. Produkt przeznaczony jest do trawników średniej i dużej wielkości. Kolejny model marki Stiga wyposażony jest w sprzęgło elektromagnetyczne noża. Silnik jest dwucylindrowy, co oznacza, że nadaję się do trawników o małej lub średniej powierzchni. Kosz o pojemności 360 litrów zbierze skoszoną trawę bez konieczności opróżniania w trakcie pracy.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMecz ze Słowianinem zagramy w Świdnicy! [BĘDZIE LIVE]
Następny artykułJak urządzić warsztat lub kącik majsterkowicza?