Strona główna Sport Siatkówka Siatkarze amatorzy walczyli w Świebodzicach

Siatkarze amatorzy walczyli w Świebodzicach [FOTO]

0

W ostatnią niedzielę, 20 marca w hali widowiskowo-sportowej OSiR Świebodzice odbył się I amatorski turniej siatkówki. Frekwencja okazała się znakomita – 15 zespołów i ponad 120 zawodników i zawodniczek rywalizowało na parkiecie przez ponad 6 godzin.

Zawody okazały się doskonałą promocją gminy Świebodzice, ponieważ oprócz mieszkańców miasta, do gry stanęło spore grono osób z ościennych miejscowości, takich jak Dobromierz, Bielawa, Świdnica, Wałbrzych, Kamienna Góra, czy Jawor.

Zespoły zostały podzielone na 3 grupy, które walczyły w systemie każdy z każdym. Do finałowego etapu gier awansowały dwie najlepsze ekipy z grup. Ostatecznie po emocjonujących finałach ze zwycięstwa cieszył się zespół PW Mabor, który tego dnia wygrał wszystkie swoje spotkania. Drugie miejsce zajęli gospodarze – OSiR Świebodzice Sp. z o.o, a na najniższym stopniu podium zameldowała się drużyna DobroVolley. Wszyscy finaliści otrzymali upominki w postaci voucherów do wykorzystania w Wodnym Centrum Rekreacji, zaproszenia na kręgielnię OSiR Świebodzice oraz puchary i nagrody rzeczowe.

Nagrody MVP w swoich zespołach otrzymali:
DobroVolley – Mateusz Michalski
OSiR Świebodzice Sp. z o.o. – Jakub Maliborski (12 lat)
PW Mabor – Fabian Zieliński (7 lat)

Współorganizatorem turnieju był KPS Chełmiec Wałbrzych, który zabezpieczył obsadę sędziowską zawodów.