Strona główna 112 Pędził 107 km/h przez Świdnicę

Pędził 107 km/h przez Świdnicę

0

Wysokim mandatem oraz punktami karnymi ukarany został 52-letni motocyklista, który w obszarze zabudowanym rażąco przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna stracił też prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

W niedzielę, 28 marca tuż po godzinie 12.00, policjanci z wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motocykla marki Kawasaki. 52-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego na terenie Świdnicy, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 107 km/h – mówi Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Za tak znaczne przekroczenie prędkości na kierowcę nałożono mandat w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Ponadto za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym 52-latek stracił na najbliższe 3 miesiące prawo jazdy – dodaje Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPożar budynku mieszkalnego w Wiśniowej
Następny artykułMieszkańcy skarżyli się na uciążliwy smród palonego plastiku. Zakład zachęca do udziału w badaniu jakości powietrza