Strona główna 112 Pędził 103 km/h przez Świdnicę

Pędził 103 km/h przez Świdnicę

0

Wysokim mandatem oraz punktami karnymi ukarany został 40-letni kierowca, który w obszarze zabudowanym rażąco przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna stracił też prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

9 marca tuż przed godziną 8.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Skoda. 40-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego na terenie Świdnicy, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 103 km/h – mówi Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Zgodnie z nowym taryfikatorem policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1500 złotych, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych – dodaje Ząbek.

Świdniccy policjanci przypominają, że 1 stycznia 2022 roku weszła w życie nowelizacja prawa o ruchu drogowym, zaostrzająca kary dla sprawców wykroczeń drogowych. Zwiększeniu uległy między innymi mandaty za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. – Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w których giną ludzie. Dlatego też piraci drogowi lekceważący obowiązujące przepisy nie mogą liczyć na żadną taryfę ulgową – podkreśla rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykuł„Wykupiliśmy wszystkie łóżka”. Wielka mobilizacja świdnickich harcerzy trwa
Następny artykułDarmowe seanse z ukraińskim dubbingiem w Cinema3D/Безкоштовні кінопокази з українським дубляжем у кінотеатрах Cinema3D