Strona główna 112 Libacja pod pomnikiem, zagubiony plecak i „wiosenne porządki” na działce. Interwencje straży...

Libacja pod pomnikiem, zagubiony plecak i „wiosenne porządki” na działce. Interwencje straży miejskiej

0

Od 18 do 24 lutego 2022 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 140 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

18 lutego 2022 roku o godz. 8.44 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki ul. Wałbrzyskiej dotyczące uszkodzenia przez wiatr anteny satelitarnej zamontowanej na elewacji budynku. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Natychmiast wezwano straż pożarną, która zdjęła zagrażający dla przechodniów przedmiot.

18 lutego 2022 roku o godz. 18.15 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od pasażera, który zostawił w pociągu plecak a w środku paszport. Udało się ustalić, że kierownik pociągu zabezpieczył plecak i będzie do odebrania w biurze rzeczy znalezionych PKP. Podróżny odzyskał cenną zgubę.

21 lutego 2022 roku o godz. 11.35 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Świdnicy dotyczące przewróconych w Rynku przez silny wiatr pojemników na odpady , z których wypadła cała zawartość. Na miejsce zadysponowano służby, które przywróciły porządek.

21 lutego 2022 roku o godz. 20.48 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu i rozbicia butelki przy pomniku na Placu Grunwaldzkim. Już po chwili na miejscu pojawili się strażnicy. Sprawca został ukarany mandatem karnym i posprzątał rozbite szkło.

24 lutego 2022 roku o godz. 15.34 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca ulicy Westerplatte, dotyczące spalania odpadów na terenie przyległych ogrodów działkowych Natychmiast skierowano tam patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze stwierdzili, że mimo zimy w kalendarzu działkowiec zabrał się za porządki nie zgodnie z obowiązującymi przepisami. Ogień został ugaszony a mężczyzna przeszkolony z zasad gospodarowania odpadami.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułCzas na curling. Świdniczanie reprezentują Dolny Śląsk [PROGRAM ZAWODÓW]
Następny artykułUkraińcy szkolą się na świdnickiej strzelnicy. „Nie możemy siedzieć z założonymi rękami” [FOTO]