Strona główna Sport Inne Kolejny triumf, tym razem w Karpaczu

Kolejny triumf, tym razem w Karpaczu

0

Cały czas wysoką formę utrzymują koszykarze Domino Polonii Świdnica. Biało-zieloni najpierw uzyskali prawo gry w najlepszej ósemce drużyn sezonu 2021/2022 w rozgrywkach III ligi, a teraz kontynuują dzieło w grupie mistrzowskiej. Podopieczni Pawła Domaradzkiego wygrali już trzy z czterech rozegranych pojedynków.

Tym razem o naszej sile przekonała się drużyna UKS-u SMS Karpacz, która nie sprostała świdniczanom grając na własnym parkiecie. Choć wygrana gości jest okazała, to przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę udało się dopiero w drugiej części gry. Pierwszą kwartę nasi zawodnicy wygrali 21:19, ale w drugiej ulegli przeciwnikom 14:18 i do przerwy było 37:35 dla miejscowych. Po zmianie stron biało-zieloni nie pozostawili już karpaczanom żadnych złudzeń, komu tego dnia należy się wygrana. W trzeciej odsłonie błyskawicznie odrobiliśmy starty i zaczęliśmy budować przewagę. Finalnie przed ostatnią ćwiartką gry prowadziliśmy już różnicą 7 punktów. Emocje w czwartej kwarcie szybko się skończyły. Podopieczni trenera Domaradzkiego momentalnie zaczęli odskakiwać, zwyciężając ostatecznie na terenie przeciwnika różnicą 22 „oczek”! To trzeci triumf świdniczan w grupie mistrzowskiej, który wciąż daje nam trzecią lokatę w tabeli rozgrywek, jedynie za plecami Onlajnersów Kangoo Basket Gorzów Wielkopolski i Centrum Medycznego Magnolia KKS Siechnice. Za tydzień – we wtorek, 15 marca nasi zawodnicy rozegrają kolejny pojedynek o ligowe punkty. Polonia na wyjeździe zmierzy się z szóstym w stawce BC Swiss Krono Żary.

UKS SMS Karpacz – Domino Polonia Świdnica 69:91 (19:21, 18:14, 17:26, 15:30)

SMS: Najman (14), Kobus (13), Garbarski (13), Szadkowski (8), Rybarczyk (7), Suchecki (6), Olejniczak (4), Florczak (4), Szandurski, Gurazda, Wojciechowski.

Polonia: Kosmala (25), Słobodzian (15), Hałdaś (10), Sieńko (10), Rejek (9), Soboń (7), Czyrek (6), Liuras (5), Poradzisz (4), Cisek, Pałac.

Poprzedni artykułCzy Świdnica i powiat są gotowe w razie zagrożenia? Gdzie się schronić?
Następny artykułGdzie można wywiesić klepsydrę w Świdnicy?