Strona główna 112 Kolejni kierowcy przesiądą się na fotel pasażera

Kolejni kierowcy przesiądą się na fotel pasażera

0

Świdniccy policjanci przyłapali w miniony weekend kolejnych dwóch kierujących, którzy poruszali się z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym. Kierowcy stracili prawo jazdy na trzy miesiące, zostali ukarani wysokimi mandatami i punktami karnym.

W sobotę, 12 marca około godziny 17.00 na terenie Świdnicy policjanci z wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierujących pojazdami marki Mercedes. 50-latek mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego poruszał się w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50km/h z prędkością 115 km/h, a 33-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jechał z prędkością 108 km/h – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Jak przypomina rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, 1 stycznia 2022 roku weszła w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym, zaostrzająca kary dla sprawców wykroczeń drogowych. Zwiększeniu uległy między innymi mandaty za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. – Kierowcom zatrzymano prawa jazdy. Zgodnie z nowym taryfikatorem policjanci nałożyli na nich mandaty karne w wysokości 1500 złotych, a na ich konto wpłynęło po 10 punktów karnych – mówi Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim
Następny artykułHurtownia tapicerska pełna pasji do tkanin