Do dwóch lat pozbawienia wolności grozi 41-latkowi zatrzymanemu przez policjantów z Żarowa, który kierował samochodem mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

– 7 marca tuż po północy funkcjonariusze Komisariatu Policji w Żarowie zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 41-letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego, który kierował samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Kierującemu podczas kontroli mundurowi zatrzymali prawo jazdy – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.
Świdniccy policjanci przypominają, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. – Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2 – wskazuje Ząbek.
/KPP Świdnica, opr. mn/
![Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Dwoje trafi do świdnickiej komendy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/nowi-policjanci-KWP-Wroclaw-2026.03.06-1-238x178.jpg)

![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/ul.-Kolejowa-238x178.jpg)
![Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Dwoje trafi do świdnickiej komendy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/nowi-policjanci-KWP-Wroclaw-2026.03.06-1-100x75.jpg)

![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/ul.-Kolejowa-100x75.jpg)


![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)
![Muzyczny prezent na Dzień Kobiet. Kto wygrał bilety na koncert Anity Lipnickiej? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Anita-Lipnicka-materialy-promocyjne-wyslane-przez-artystke-100x75.jpg)