Strona główna Artykuł sponsorowany Ile kosztuje wiata śmietnikowa? Ceny, opinie

Ile kosztuje wiata śmietnikowa? Ceny, opinie

0

Typowa wiata śmietnikowa to konstrukcja, która nie ma jednej, ujednoliconej formy. W związku z tym łączny koszt jej postawienia również będzie zależał od wielu czynników.

Podstawowe warianty wiat śmietnikowych

Najprostszy wariant wiat śmietnikowych to konstrukcje wykonane w całości ze stali. Ich koszt zaczyna się od 8400 złotych i jest zależny od rozmiaru, rodzaju zastosowanej bramy wejściowej, wykorzystanego pokrycia ochronnego i wielu innych, zwykle technicznych kwestii. Nieco droższe – ze względu na tworzywo – są wiaty drewniane, za które trzeba już zapłacić minimum 8800 złotych. Z kolei w przypadku modelu wykonanego z paneli, trudno o jednoznaczną, wstępną wycenę. Dlatego większość producentów wycenia je na podstawie indywidualnych rozmów z klientem. Podstawowy cennik tutaj – https://www.wiatasmietnikowa.pl/wiata-smietnikowa-cena.html

Nie tylko materiał…

W przypadku takich inwestycji jak wiata śmietnikowa cena postawienia obiektu zależy również od jego rozmiaru. I choć brzmi to jak truizm, to jednak rozmiar ten będzie miał przełożenie na koszty materiałowe, wydatki związane z czasem pracy nad wybranym projektem, zużycie zasobów i mediów, a także konieczność przygotowania terenu pod wiatę. Najlepszym wyznacznikiem kosztów budowy wiat śmietnikowych będzie oczywiście ich powierzchnia. Poniżej przedstawiono krótkie zestawienie kosztów w odniesieniu do ich powierzchni.

Cena wiat śmietnikowych i ich powierzchnia

Duża obudowa śmietnika będzie niestety dużo więcej kosztować. Mini wiaty śmietnikowe to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Należy jednak pamiętać, że łączny koszt realizacji takiej inwestycji będzie zależny od kilku czynników i od ustaleń pomiędzy wykonawcą i zleceniodawcą. W przypadku wiat o powierzchni 6 metrów kwadratowych (3×2 m) koszt ten wzrośnie do minimum 8400 złotych. Jeśli chodzi o nieco większe, bo ośmiometrowe wiaty śmietnikowe (4×2 m), to koszty te już nieco wzrastają i zaczynają się od 9960 złotych. Jeszcze większe obiekty, których łączna powierzchnia użytkowa to 12 metrów kwadratowych (wariant 3 x 4 m), wiążą się już ze znacznie większym kosztem, który w tym wariancie może wynieść nawet 12600 złotych. Najdroższe wiaty śmietnikowe to te, których wymiary to 6 x 3 metrów. Za konstrukcję o powierzchni aż 18 metrów kwadratowych trzeba będzie zapłacić co najmniej 16050 złotych. Jak zatem widać, wiata śmietnikowa nie musi być wcale tanią inwestycją.

Podsumowując, na koszt zaprojektowania i wybudowania wiaty śmietnikowej będzie miało wpływ wiele różnych czynników. Część z nich da się przewidzieć, a część przybliży jedynie wykonawca, który dokładnie oszacuje ostateczny koszt całej budowy.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułRuszyła budowa chodnika w Sadach [FOTO]
Następny artykułStrażacy z Mokrzeszowa doczekali się wymiany 42-letniego wozu [FOTO]