Strona główna Sport Gimnastyka Gimnastyczki ze Świebodzic wzięły udział w ogólnopolskim turnieju

Gimnastyczki ze Świebodzic wzięły udział w ogólnopolskim turnieju [FOTO]

0

Ponad 200 zawodniczek z całej Polski wzięło udział w I Ogólnopolskim Turnieju Rekreacyjnej Gimnastyki Artystycznej „Królowa Twierdzy” w Szczytnej. Do rywalizacji przystąpiły także świebodziczanki.

Gimnastyczki ze Świebodzic bardzo dobrze zaprezentowały się w turnieju, w którym uczestniczyło ponad 200 dziewczynek z blisko dwudziestu klubów z całej Polski. Wiele z nich zajęło bardzo wysokie miejsca w poszczególnych kategoriach. Ich poczynania śledziła liczna widownia, a nasze gimnastyczki dostarczyły wszystkim niezwykłych wrażeń wizualnych. W „Królowej Twierdzy” brały udział zarówno bardziej doświadczone zawodniczki, jak i te, dla których był to dopiero pierwszy występ w życiu. Zaprezentowały układy taneczne, z przyborami, w duetach oraz zbiorowe.

Jestem dumna z tego, jak wyglądał nasz turniej. Włożyliśmy ogrom pracy, aby wszystko było przygotowane jak najlepiej, a każde dziecko wyjeżdżało ze Szczytnej z dobrymi wspomnieniami i mocą pozytywnej energii. Chcemy pokazać, że gimnastyka to wspaniała przygoda, przynosi dzieciom wiele korzyści i sprawia im ogromną radość – mówiła organizatorka, prezes Future Academy oraz trenerka, Jekaterina Kniazewa.

Na potwierdzenie jej słów mnóstwo uśmiechów, uścisków i chwil szczęścia. Aż przyjemnie było patrzeć, jak entuzjastycznie młode gimnastyczki reagowały, kiedy podczas ceremonii wręczenia nagród słyszały swoje nazwiska. Czysta radość. Turniej obecnością uświetnił burmistrz Kłodzka, Michał Piszko, który objął imprezę patronatem honorowym.

Wyjątkowym momentem w turnieju był występ trzech młodych zawodniczek, które właśnie dopiero co przyjechały do Polski z Ukrainy. Przygotowywały się w klubach (dwie z nich w Future Academy – w oddziałach w Świebodzicach i Namysłowie), ale dostały możliwość startu pod flagą Ukrainy. W tej kategorii triumfowała Sofia, która na co dzień trenuje właśnie w Świebodzicach.

To strasznie przykre, co się dzieje w Ukrainie. Zrobiliśmy wszystko, aby dać dziewczynkom choć odrobinę radości i z całą pewnością dołożymy wszelkich starań, by wciąż mogły robić to, co kochają, czyli uprawiać gimnastykę artystyczną. Zobaczyć uśmiech na ich twarzach to najpiękniejsza nagroda las trenerów, organizatorów – dodała Kniazewa.

Gimnastyczki Future Academy już wkrótce wezmą udział w kolejnych turniejach, a Jekaterina Kniazewa zachęca wszystkie chętne dziewczynki, by poznały czarujący świat gimnastyki artystycznej. – Wiem po sobie, że to wspaniały etap w życiu i cudowna przygoda. Dziewczynki mają mnóstwo pięknych wspomnień, a co również bardzo ważne, dzięki gimnastyce harmonijnie się rozwijają. Zapraszam na nasze zajęcia! – podsumowuje organizatorka, trenerka i była gimnastyczka.

Chętne dziewczynki mogą zapisywać się na zajęcia organizowane w Świebodzicach (509 099 778).

Poprzedni artykułByły strażak stanie przed sądem. Jest oskarżony o podżeganie do podpalenia samochodów i zlecanie kradzieży sklepowych
Następny artykułRemontada w Legnicy, wyszarpaliśmy wygraną z Miedzią