Strona główna Temat dnia Ceny wody i ścieków w górę. Nowe stawki dla mieszkańców gminy Świdnica

Ceny wody i ścieków w górę. Nowe stawki dla mieszkańców gminy Świdnica

0

Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” zatwierdziło wniosek taryfowy złożony przez Świdnickie Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne. Tym samym 26 marca weszły w życie nowe stawki opłat za wodę oraz odprowadzanie ścieków.

18 marca 2022 roku dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu – Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie” ogłosił zatwierdzoną dla gminy Świdnica taryfę dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na okres 3 lat – poinformowali przedstawiciele Świdnickiego Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

Zgodnie z zgłaszanymi do spółki oczekiwaniami mieszkańców miejscowości posiadających sieć kanalizacji sanitarnej, którzy byli dotychczas rozliczani w cyklu dwumiesięcznym (Boleścin, Jagodnik, Bystrzyca Dolna, Wilków, częściowo Mokrzeszów i częściowo Makowice) taryfa ustala cykl rozliczania dla wszystkich odbiorców odprowadzających ścieki do sieci kanalizacji sanitarnej wyłącznie jako jednomiesięczny. Od kwietnia 2022 roku odbiorcy usług odprowadzający ścieki do sieci kanalizacji sanitarnej będą rozliczani w okresach jednomiesięcznych – przekazano w komunikacie spółki.

Ze względu na konieczność dostosowania systemu rozliczeniowego spółki do nowej taryfy, faktury obejmujące datę zmiany nie będą wystawiane przez inkasenta lecz w biurze spółki i następnie zostaną dostarczone do siedziby odbiorcy. Kolejne faktury będą wystawiane w dotychczasowy sposób, tj. również przez inkasentów w siedzibie odbiorcy z możliwością jednoczesnego pobrania należności – dodano.

Zatwierdzona taryfa opłat za wodę i ścieki dostępna jest na stronie internetowej ŚGPK.

/UG Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułŚwidniccy oldboje drudzy!
Następny artykułBędą kolejne konsekwencje dla prawosławnego proboszcza ze Świdnicy? Jest wniosek o jego odwołanie z parafii