Strona główna Wydarzenia Świdnica 600 tysięcy złotych dotacji na zajęcia dla seniorów

600 tysięcy złotych dotacji na zajęcia dla seniorów

0

Świdnica pozyskała 600 tysięcy złotych z programu rządowego „SENIOR+”, dzięki którym będzie można zorganizować zajęcia dla seniorów.

W ramach konkursu świdnickie placówki złożyły trzy oferty. Dofinansowanie na bieżące działanie otrzymał Dzienny Dom Senior+ 505 440 zł oraz Klub Senior+ działający przy ul. Malinowej 2 i Klub Senior+ który rozpocznie w tym roku działalność przy ul. M. Kozara-Słobódzkiego 19 – po 58 320 zł.

Celem programu jest zapewnienie wsparcia seniorom, nieaktywnym zawodowo, w wieku powyżej 60 lat, poprzez umożliwienie im korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywności, a także obejmującej usługi w zakresie aktywności ruchowej lub kinezyterapii, oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej – w zależności od potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym. W ramach Programu udostępniana jest seniorom infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie wolnego czasu, a także zaktywizowanie i zaangażowanie seniorów w działania samopomocowe i na rzecz środowiska lokalnego.

Świdnicki Klub Senior+ przy ul. Malinowej dysponuje 30 miejscami dla seniorów, Dzienny Dom Senior+ – 130. Z kolei Klub Senior+ na Osiedlu Młodych roku będzie przeznaczony dla 60 świdniczan.

W tegorocznej edycji konkursu w województwie dolnośląski dotacje przyznano 57 klubom i domom seniora prowadzonym przez samorządy. W powiecie świdnickim otrzymały je także Świebodzice i Strzegom.

/informacja Urzędu Miejskiego w Świdnicy, opr. red./

Poprzedni artykułЗустріч групи підтримки/Grupa wsparcia
Następny artykułGmina Świdnica uruchamia główny magazyn z darami