Strona główna Wydarzenia Strzegom Za trzy miliony złotych wyremontują przedszkole

Za trzy miliony złotych wyremontują przedszkole

0

Publiczne Przedszkole nr 3 w Strzegomiu noszące imię „Zielony Zakątek” w ciągu dwóch najbliższych lat przejdzie metamorfozę. Trwa procedura przetargowa związana z wyłonieniem oferenta, który wykona termomodernizację i remont budynku tej placówki oświatowej.

Zakres prac remontowych jest bardzo duży i obejmuje m.in.: remont poszczególnych pomieszczeń, remont i wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej, wymianę instalacji gazowej i centralnego ogrzewania. Będzie też remont kotłowni wraz z wymianą kotłów oraz docieplenie stropu strychu i piwnicy. W planach jest także montaż paneli fotowoltaicznych, wykonanie schodów żelbetowych, remont kominów, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie nowych odcinków kanalizacji deszczowej z odwodnieniem liniowym wraz z podłączeniem do istniejącej studni kanalizacji deszczowej. Powstanie parking, a także monitoring na zewnątrz i w środku.

Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w UM w Strzegomiu – Katarzyna Cioruń podkreśla, że remont nie będzie należał do łatwych i potrwa ok. 15 miesięcy od dnia podpisania umowy. – Warto zwrócić uwagę na fakt, że budynek przedszkola wpisany jest do Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Strzegom. Z tego też powodu jego odrestaurowanie będzie w dużym stopniu zależało od konserwatora zabytków, który będzie miał wpływ m.in. na wybór kolorystyki elewacji lub rodzaju stolarki okiennej i drzwiowej – dodaje.

W połowie lutego wychowankowie przeprowadzą się do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 na ul. Brzegowej, gdzie na czas remontu – na parterze szkoły – będzie się mieściła nowa siedziba placówki. Dla 5 grup przedszkolaków (w sumie 120 dzieci) przeznaczono 5 sal. Jak informuje Grażyna Przybyło, dyrektor przedszkola, trwają ostatnie prace adaptacyjne i logistyczne, by po feriach zimowych podopieczni mogli uczęszczać na zajęcia w nowym dla siebie miejscu. – Według orientacyjnych prognoz nasi podopieczni wrócą do odremontowanego przedszkola na początku września 2023 r. – zaznacza dyrektor.

Samorząd Strzegomia na inwestycję pozyskał 3 mln złotych dotacji z budżetu państwa.

/UM Strzegom, opr. red./

Poprzedni artykułPiec na pellet czy ekogroszek?
Następny artykułZmarł honorowy obywatel Świebodzic