Strona główna Wydarzenia Strzegom Strzegom. Budowa kompleksu mieszkalnego na półmetku

Strzegom. Budowa kompleksu mieszkalnego na półmetku [FOTO]

0

Trwa budowa zespołu budynków mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie szeregowej przy ulicy Konopnickiej w Strzegomiu. Pod koniec roku do użytku oddanych zostanie blisko 80 mieszkań komunalnych oraz mieszkania dla osób niepełnosprawnych.

W ramach realizowanej obecnie inwestycji powstanie 79 mieszkań 1-, 2- i 3-pokojowych oraz 6 mieszkań przygotowanych do zamieszkania przez osoby niepełnosprawne, które będą wchodzić w zasób lokali mieszkalnych gminy. W jednym z szeregów domów powstaną lokale usług socjalnych: ogólnodostępna umywalnia, pralnia i świetlica. W ramach zadania zostanie wykonane zagospodarowanie terenu z miejscami parkingowymi na terenie osiedla. W sąsiedztwie budynków powstanie niewielki plac zabaw.

Jak informuje Urszula Gorzel, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu, do tej pory wszystkie szeregi budynków zostały wyniesione do poziomu stropów nad parterem oraz częściowo do poziomu ścian nośnych pierwszego piętra. Trwają prace przygotowawcze do montażu wiązarów dachowych drewnianych. Murowane są również wewnętrzne ściany działowe parteru. Wraz z okresem wiosennym roboty budowlane mają nabrać jeszcze większego tempa.

Nowo wybudowane budynki mają zostać oddane do użytkowania pod koniec 2022 roku. Koszt inwestycji to ponad 12,5 mln złotych, z czego 10 mln złotych pokryje dotacja ze środków Funduszu Dopłat.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułReklama na Facebooku – pomysł, z którego warto skorzystać
Następny artykułŁatwiejszy powrót do pracy po urlopie macierzyńskim?