Strona główna Polityka Radni sejmiku dolnośląskiego potępili napaść Rosji na Ukrainę

Radni sejmiku dolnośląskiego potępili napaść Rosji na Ukrainę

0

Sejmik województwa dolnośląskiego jednogłośnie przyjął w czwartek rezolucję potępiającą agresją militarną Rosji na Ukrainę. Za udzielone wsparcie podziękował konsul Ukrainy oraz przedstawiciel duchowieństwa prawosławnego.

fot. Jacek Iwancz

Rezolucja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w związku z agresją militarną Rosji naruszającą integralność terytorialną i suwerenność Ukrainy

Sejmik Województwa Dolnośląskiego stanowczo potępia niesprowokowany i nieusprawiedliwiony atak rosyjskich sił zbrojnych na suwerenne terytorium Ukrainy. Województwo Dolnośląskie wyraża szacunek dla Narodu Ukraińskiego za konsekwentną budowę niepodległego państwa i gotowość do poniesienia największych ofiar, aby tę niepodległość zachować.

Sejmik Województwa Dolnośląskiego z najwyższym zaniepokojeniem obserwuje eskalowanie przez Rosję napięcia w stosunkach z Ukrainą. Za niedopuszczalną uważa rosyjską agresję militarną na terytorium Ukrainy.

Sejmik Województwa Dolnośląskiego w imieniu władz samorządowych oraz mieszkańców Dolnego Śląska wyraża solidarność z Narodem Ukraińskim oraz gotowość do udzielenia pomocy. Z dumą i uznaniem podkreśla postawę wspólnoty dolnośląskiej, która w sposób otwarty przyjmuje obywateli innych państw, którzy w naszym regionie poszukują bezpieczeństwa i spokojnego życia w duchu współpracy i pokoju.

W obliczu złamania prawa międzynarodowego i rosyjskiej agresji zbrojnej, Sejmik Województwa Dolnośląskiego apeluje do społeczności międzynarodowej o wspieranie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy i podkreśla, że każde wolne i niepodległe państwo oraz jego mieszkańcy mają prawo do bezpieczeństwa, pokoju i samostanowienia.

Niech żyje wolna Ukraina!

/UMWD, opr. mn/

Poprzedni artykułSolidarni z Ukrainą. Będzie manifestacja na świdnickim Rynku, zwołano sztab kryzysowy w Urzędzie Miejskim
Następny artykułDesperacko uciekał przed policją