Strona główna 112 Podczas kontroli wykryli „lewe” podłączenie do prądu

Podczas kontroli wykryli „lewe” podłączenie do prądu

0

Do pięciu lat więzienia grozi za nielegalny pobór prądu. Pracownicy firm energetycznych wspólnie z policjantami systematycznie kontrolują, czy nie dochodzi do tego typu kradzieży, które są groźne także ze względu na możliwość doprowadzenia do zwarcia instalacji i pożaru.

Czynności podejmowane z przedstawicielami firmy energetycznej sukcesywnie doprowadzają do ujawniania kolejnych przypadków nielegalnych podłączeń energii elektrycznej. 2 lutego 2022 roku realizując własne ustalenia policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wraz z pracownikami firmy energetycznej  „odwiedzili”  kolejnych  lokatorów mieszkań na terenie Świdnicy. W trakcie kilku godzin działań w trzech mieszkaniach na terenie miasta ujawniono  nielegalny pobór energii elektrycznej. Właściciele lokali  przyłączyli się do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych – informuje Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy

Kradzież prądu, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawcy będą musieli uregulować także naliczoną przez dostawcę opłata za nielegalny pobór, którego wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułKupno działki – jak przebiega i ile kosztuje?
Następny artykułSportowy weekend i nie tylko… (4-6 lutego)