Strona główna Artykuł sponsorowany Kiedy warto wybrać się do psychologa?

Kiedy warto wybrać się do psychologa?

0

Psychoterapia dzieci i dorosłych to bardzo ważna rzecz, od której zależy nasze zdrowie i komfort funkcjonowania na co dzień. Jeżeli czujemy się źle, nie wahajmy się sięgnąć po pomoc psychologiczną. Kiedy warto wybrać się na terapię i jak znaleźć dobrego psychologa?

  1. Konsultacja psychologiczna – kiedy warto się na nią umówić?
  2. Psychoterapia indywidualna czy rodzinna – jaki tryb wybrać?
  3. Psycholog dziecięcy – o czym pamiętać przy wyborze specjalisty?

Konsultacja psychologiczna – kiedy warto się na nią umówić?
W sytuacji, w której zmagamy się z trudnym problemem lub nie możemy sobie poradzić z jakąś – wymagającą z naszego punktu widzenia – sprawą, szukanie pomocy u specjalisty jest bardzo dobrym pomysłem. Konsultacje psychologiczne i kontakt z doświadczonym psychologiem mogą pomóc nam spojrzeć na nasze trudności z nieco innej strony, co z kolei ułatwi ich rozwiązanie. Diagnoza psychologiczna może również przydać się w sytuacji, gdy ktoś z bliskich nam osób lub my sami zaczynamy przejawiać zachowania, które mogą świadczyć o obecności choroby. Nie warto zwlekać z wizytą w gabinecie, ponieważ im szybciej zaczniemy pracować nad naszym problemem, tym łatwiej będzie nam go rozwiązać.

Psychoterapia indywidualna czy rodzinna – jaki tryb wybrać?
Psychoterapię indywidualną zwykle zaleca się osobom dorosłym lub starszym nastolatkom, którzy zmagają się z trudnym momentem czy okresem w życiu. Zazwyczaj w takiej sytuacji problem dotyczy tylko jednej osoby, a pomoc psychologa ma na celu wsparcie jej i ułatwienie znalezienia właściwego rozwiązania. Z kolei terapia rodzinna dedykowana jest osobom, które borykają się z konfliktem na większą skalę, na przykład w sytuacji, gdy rodzice nie mogą porozumieć się z dziećmi lub gdy niektórzy członkowie rodziny borykają się z poważnymi zaburzeniami wpływającymi na życie wszystkich osób mieszkających w domu, jak na przykład problem zaburzeń osobowości, zaburzeń lękowych czy chorób związanych z odżywianiem. W takiej sytuacji najlepszą formą pomocy będzie terapia par lub terapia rodzinna, którymi zajmuje się psycholog rodzinny. Katowice.

Psycholog dziecięcy – o czym pamiętać przy wyborze specjalisty?
Poradnictwo psychologiczne dla dzieci to szczególnie ważny obszar działania. Nasze pociechy nie zawsze będą w stanie precyzyjnie zakomunikować, z jakimi problemami się borykają, dlatego wybór doświadczonego i kompetentnego specjalisty pomoże nam w zapewnieniu odpowiedniej pomocy psychologicznej. Zwróćmy uwagę na to, aby wybrany psycholog posiadał wiedzę w zakresie pomocy dzieciom i nastolatkom, a także aby był w stanie wciągnąć nas aktywnie w konsultację psychologiczną, jeżeli jest tylko taka możliwość.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKomu przekazać 1% podatku? Wesprzyj Olę Rataj
Następny artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim