Strona główna 112 Jechał za szybko i bez prawa jazdy

Jechał za szybko i bez prawa jazdy

0

Przed sądem stanie 33-letni kierujący, który został przyłapany na jeździe z nadmierną prędkością na terenie gminy Jaworzyna Śląska. Jak się okazało, mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy.

W poniedziałek policjanci wydziału ruchu drogowego świdnickiej komendy zatrzymali do kontroli 33-letniego kierowcę Peugeot, który aż o 63 km/h przekroczył dozwoloną prędkość, pędząc 123 km/h na „sześćdziesiątce”. Mężczyzna nie kwestionował tego, że przekroczył dozwoloną prędkość. Na 33-latka nałożony został mandat w wysokości 2000 złotych. Dalsze czynności wykazały, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Sprawa 33-latka zostanie skierowana do sądu. – Zgodnie z obowiązującymi od 1 stycznia 2022 roku nowymi przepisami, w przypadku zatrzymania do kontroli drogowej na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu kierującego pojazdem mechanicznym np. samochodem, który nigdy nie posiadał uprawnień, funkcjonariusze za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym nie wystawiają już mandatu karnego, a sporządzają dokumentację do sądu, który to natomiast orzeka w stosunku do kierującego wysoką grzywnę oraz dodatkowo – obligatoryjnie w postępowaniu – orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, który może trwać od 6 miesięcy do nawet 3 lat. To z kolei oznacza, że w przypadku kolejnego spotkania z policjantami na drodze, osoba odpowie już za przestępstwo, nie za wykroczenie – przypomina Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułZuzanna i Antoni, a może Dżesika i Walenty? Jakie imiona królowały w 2021 roku?
Następny artykułStrzegom. Pożar w budynku wielorodzinnym [FOTO]