Strona główna Wydarzenia Świdnica II LO w Świdnicy solidarne z Ukrainą

II LO w Świdnicy solidarne z Ukrainą

0

Symbolicznym gestem społeczność II LO im. Stefana Banacha wspiera Ukrainę, która stała się celem agresji Rosji Władimira Putina.

Fot. II LO w Świdnicy

„Społeczność Banacha solidaryzuje się z Ukraińcami zagrożonymi agresją wojenną. W ten sposób chcemy zaprotestować przeciwko działaniom wojennym i chcemy aby dwie Flagi – polska i ukraińska stały się symbolem dążenia do Pokoju na Świecie.” – czytamy na profilu społecznościowym szkoły.

Rosja realnie zagraża Ukrainie i bezpieczeństwu w Europie. Już w 2014 doszło do bezprawnej aneksji Krymu, a tzw. separatyści zajęli część obwodów ługańskiego i donieckiego. Putin uznał niepodległość dwóch samozwańczych republik, a wokół granic Ukrainy zostało zgromadzonych około 150 tysięcy żołnierzy i ogromna liczba sprzętu wojskowego. Europa, Stany Zjednoczone, Japonia i wiele innych krajów potępiają agresję i wprowadzają sankcje wobec Rosji. Wzmacniana jest wschodnia flanka NATO.

/red./

Poprzedni artykułKto chętny do tańca? Powstaje zespół dla dorosłych
Następny artykułŚcieżka przyrodniczo-edukacyjna i dodatkowe nasadzenia w Parku Młodzieżowym. Szukają wykonawcy kolejnego etapu rewitalizacji