Strona główna 112 Dolnośląscy policjanci z nowymi radiowozami

Dolnośląscy policjanci z nowymi radiowozami [FOTO/VIDEO]

0

Niebawem na ulice miast i powiatów Dolnego Śląska wyjadą nowe radiowozy – Toyoty Corolle z napędem hybrydowym, które zostały zakupione dzięki środkom przekazanym przez lokalne samorządy oraz Komendę Główną Policji.

Przystosowane do służby w policyjnych barwach samochody marki Toyota Corolla w wersji kombi, wyposażone w silniki benzynowe o pojemności 1,8 litra z napędem hybrydowym i mocy blisko 100 KM będą na co dzień wykorzystywane przez funkcjonariuszy z prewencji lub ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych. Wszystkie pojazdy wyposażone są w szereg systemów bezpieczeństwa jazdy. Auta posiadają również wzmocnioną instalację elektryczną, a oświetlenie i sygnalizacje uprzywilejowania, oparto na energooszczędnej technologii LED – wylicza Łukasz Dutkowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Zakup 24 nowoczesnych i ekologicznych samochodów był możliwy dzięki połączeniu środków finansowych z samorządów lokalnych oraz Komendy Głównej Policji. Koszt jednego auta to ponad 109 tysięcy złotych. Nowe radiowozy trafią teraz do policjantów z: Głogowa, Kłodzka, Oleśnicy, Oławy, Polkowic, Strzelina, Świdnicy, Trzebnicy, Zgorzelca, Wałbrzycha oraz Wrocławia – dodaje Dutkowiak.

/KWP Wrocław, opr. mn/

Poprzedni artykułW Żarowie zagrają w grę FIFA 2022
Następny artykułZgubiono portfel z dokumentami i gotówką