Strona główna Wydarzenia Strzegom Było klepisko, powstaje droga

Było klepisko, powstaje droga

0

Trwają prace związane z budową drogi gminnej – ul. Wodnej w Strzegomiu. Zadanie o wartości ok. 2,1 mln zł realizuje Firma P.P.U.H. „DROG-ZIEM” ze Stanowic.

Do niedawna w tym miejscu było klepisko, którym ciężko było przejechać, zwłaszcza po obfitych opadach deszczu. Teraz sytuacja zmieni się diametralnie, co w kontekście powstających tam jak „grzyby po deszczu” domków jednorodzinnych i mieszkających tam strzegomian, jest bardzo ważnym aspektem.

Warto podkreślić, że strzegomski samorząd otrzymał na to zadanie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (edycja 2021). Wartość przyznanej dotacji wynosi ok. 970,54 tys. zł. W ramach inwestycji przewidziano budowę chodników, miejsc parkingowych, kanalizacji deszczowej i teletechnicznej oraz oświetlenia LED.

– Do tej pory zostały wykonane miejsca postojowe oraz kanalizacja deszczowa i teletechniczna. W dalszym ciągu trwają prace związane z budową chodników, oświetlenia  oraz jezdni asfaltowej – informuje Katarzyna Cioruń, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu. – Przy projektowaniu zadbano również o poprawę bezpieczeństwa przechodniów – w tym celu w pobliżu skrzyżowania z ul. Szarych Szeregów zaprojektowano przejście dla pieszych z dedykowanym doświetleniem – dodaje.

Zakończenie całości zadania planowane jest na koniec kwietnia tego roku.

/UM Strzegom/

Poprzedni artykułWielkie serce 97-latki z Milikowic. Jej haftowaną poduszkę wylicytowano za ponad 5 tys. złotych!
Następny artykułKomu przekazać 1% podatku? Wesprzyj Marysię Cieplik