Strona główna Sport Piłka ręczna W walce o medale mistrzostw Dolnego Śląska pozostają dwie nasze ekipy

W walce o medale mistrzostw Dolnego Śląska pozostają dwie nasze ekipy

0

Ostatnie mecze fazy zasadniczej rozegrali młodzicy Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Obie nasze drużyny wysoko wygrały na wyjazdach i z pierwszego oraz trzeciego miejsca awansowały do grupy finałowej, gdzie wraz z trzema najlepszymi drużynami grupy B zagrają o medale dolnośląskiego czempionatu.

Jedynka trenera Maksymiliana Palenia rozgromiła w Świebodzicach Victorię 43:16 (20:7). Wynik meczu odzwierciedla przebieg spotkania. Świdniczanie nie mieli większych kłopotów ze zdobyciem trzech punktów. Aż szesnaście goli, czyli tyle, co cały zespół Victorii rzucił Eryk Polus. Więcej emocji było w spotkaniu młodszej ekipy ŚKPR-u II trenera Krzysztofa Terebuna. W Kątach Wrocławskich gospodarze długo dotrzymywali kroku Szarym Wilkom. Jeszcze w 30. minucie na tablicy był remis 23:23. Wówczas jednak świdniczanie zaliczyli cztery trafienia z rzędu i od tego momentu zaczęli w pełni kontrolować sytuację na parkiecie, ostatecznie zwyciężając 40:33 (18:18).

Obie nasze drużyny zapewniły sobie awans do grupy finałowej, gdzie o podział medali na Dolnym Śląsku zagrają wraz z trzema najlepszymi zespołami z grupy B: Będą to Siódemka Legnica, Moto-Jelcz Oława i Żagiew Dzierżoniów. W grupie finałowej zaliczone są mecze z zespołami ze swojej grupy eliminacyjnej. Siódemka Miedź zacznie rywalizację z 12 punktami, ŚKPR I z 9, Śląsk z 6, Moto-Jelcz z 5, ŚKPR II z 3 i Żagiew z 1.

Victoria Świebodzice – ŚKPR I Świdnica 16:43 (7:20)

ŚKPR I: Szwaczek – Polus 16, Bieryt 6, Popławski 6, Słomiński 5, Walczak 4, Kotarba 2, Sz. Błaszczyk 2, Sz. Paluch 1, Walaszczyk 1, Jarosz, Folcik, Kegan, Bednarz

GOKiS Katy Wrocławskie – ŚKPR II Świdnica 33:40 (18:18)

ŚKPR II: Anioł – Czerwiński 12, Mitek 11, Surma 8, D. Błaszczyk 6, Marek 2, Bagiński 1, Ruszaj, Szczygieł, Choiński, Czapla

/ŚKPR/

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułE-książki dla czytelników świdnickiej biblioteki