Strona główna 112 Trudne warunki na drogach. Na „trzydziestce piątce” ciężarówka stanęła w poprzek drogi...

Trudne warunki na drogach. Na „trzydziestce piątce” ciężarówka stanęła w poprzek drogi [FOTO]

0

Ponad godzinę trwały utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 35, na trasie Świdnica-Wrocław. W czwartkowe przedpołudnie między Tworzyjanowem a Wojnarowicami doszło do zdarzenia drogowego z udziałem ciężarówki, która całkowicie zatarasowała przejazd „trzydziestką piątką”.

Zgłoszenie dotyczące zdarzenia w rejonie Tworzyjanowa wpłynęło do służb około godziny 11.25. Informację o zdarzeniu potwierdziła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak przekazała Dagmara Wąsiewska z Zespołu Zarządzania Ruchem wrocławskiego oddziału GDDKiA, między Tworzyjanowem a Wojnarowicami samochód ciężarowy stanął w poprzek drogi, całkowicie blokując przejazd na krajowej „trzydziestce piątce”.

Na miejsce skierowano policjantów z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. – Kierował ciągnikiem siodłowym Scania z naczepą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Został ukarany mandatem karnym – informuje Szymon Szczepaniak ze świdnickiej policji. Przejazd drogą krajową nr 35 został udrożniony o godzinie 12.35.

Policjanci apelują o ostrożność podczas jazdy. Warunki na drogach są trudne.

/mn/

Poprzedni artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim
Następny artykułPijany ojciec w środku nocy pchał wózek z dwuletnim dzieckiem