Strona główna Wydarzenia Strzegom Przedszkole przeniesie się do przypałacowej wozowni. Trwa remont

Przedszkole przeniesie się do przypałacowej wozowni. Trwa remont [FOTO]

0

Jesienią ubiegłego roku rozpoczął się remont budynku dawnej wozowni przypałacowej w Morawie. Wkrótce zostanie tam przeniesione przedszkole działające przy Fundacji św. Jadwigi, które od 1993 roku mieści się w budynku Pałacu Morawa.

Remont budynku na nową siedzibę przedszkola możliwy jest dzięki finansowemu wsparciu dwóch niemieckich fundacji: Softwarestiftung i Reemtsmastiftung oraz dzięki środkom własnym niemieckiego stowarzyszenia Kindergarten und Bildungsstaette e. V. Planowane zakończenie prac remontowych przypada na koniec czerwca 2022 roku.

Jak wskazują przedstawiciele Urzędu Miasta w Strzegomiu, aranżacja przedszkola i sposób zaprojektowania przestrzeni pozwoli przedszkolakom na podejmowanie różnorodnych form aktywności oraz umożliwi im samodzielne poznawanie świata i rozwijanie zainteresowań zgodnie z własnym tempem rozwoju i potrzebami. Przedłużeniem przestrzeni przedszkolnej będzie duży taras, na którym dzieci będą mogły pracować, ale także odpoczywać po wyczerpującej zabawie na placu zabaw.

/UM Strzegom, opr. mn/

Poprzedni artykułPasażerowie skarżą się na brawurową jazdę kierowców i brak zainteresowania stanem podróżnych po kolizji. Przewoźnik wyjaśnia
Następny artykułNajbardziej wyczekiwane premiery kinowe 2022 roku [KONKURS CINEMA3D]