Strona główna Artykuł sponsorowany Powieści obyczajowe Joanny Tekieli

Powieści obyczajowe Joanny Tekieli

0

Krakuska z urodzenia, dyplomowana polonistka, miłośniczka natury. Joanna Tekieli zadebiutowała w roku 2018, a aktualnie na swoim koncie ma dziewięć powieści. Mimo stosunkowo krótkiego czasu Tekieli zdążyła zgromadzić wokół siebie grono wiernych czytelniczek i czytelników. Reszta może kojarzyć ją przede wszystkim z serii o drzewieckim pensjonacie „Leśna Ostoja”. Powieści obyczajowe Joanny Tekieli naznaczone są wyraźną nutką romantyzmu i dużą dozą dobrego humoru.  

Justyna z Pensjonatu Leśna Ostoja
Mówiąc o powieściach obyczajowych Joanny Tekieli, nie sposób nie wspomnieć o serii książek opowiadających historię 38-letniej Justyny, pracownicy korporacji, która zostaje wysłana przez swoją szefową do Drzewia, niewielkiej miejscowości, w której  ma się zająć odnowieniem i zaadaptowaniem pensjonatu położonego w leśnej głuszy. Justyna, mimo targających nią emocji, bierze się za pracę, poznaje z bliska mieszkańców wioski i ich codzienność, która tak bardzo różni się od jej dotychczasowej. Okazuje się jednak, że życie w miasteczku wcale nie jest tak nudne, jak wygląda na pierwszy rzut oka. Póki co ukazały się cztery części z serii o Pensjonacie Leśna Ostoja: „Pensjonat Leśna Ostoja”, „Rok w Pensjonacie Leśna Ostoja”, „Spotkanie w Pensjonacie Leśna Ostoja” oraz „Magiczne chwile w Pensjonacie Leśna Ostoja”.

Historia o sile kobiet
Ze względu na specyfikę twórczości autorki, większość jej książek przypadnie do gustu raczej żeńskiej grupie czytelników. Wydana w 2020 roku książka pt. „Szlak Srebrnych Mgieł” to historia kobiety, która w wypadku samochodowym traci ukochanego męża, a wraz z nim plany, szczęście i chęć życia. To historia o bólu i tęsknocie, ale przede wszystkim odnajdywaniu w sobie nadludzkiej siły i poszukiwaniu nowej drogi. 

Mroczny Kraków
W dorobku autorki znajdują się jednak nie tylko książki obyczajowe, napakowane ogromną dawką humoru i optymizmu. „Moc krwi. Zew scyntyjskich kurhanów” to najlepszy przykład na to, że Joanna Tekieli świetnie radzi sobie również z gatunkami, które wbijają czytelnika w fotel. Tym razem akcja toczy się w rodzinnym mieście autorki, czyli Krakowie, w którym zadomawia się tajemnicza bestia. Czy parze policjantów uda się ocalić miasto? Ta historia to zgrabne połączenie literatury sensacyjnej, kryminału i thrillera, które wciąga bez opamiętania i nie daje o sobie zapomnieć. 

W literackim dorobku autorki znajdziemy powieści obyczajowe, w których sielski klimat podnosi na duchu i uczy czerpania radości z każdego dnia, ale i takie, których mrok przeszywa czytelnika do szpiku kości. W obu przypadkach są to książki będące lekiem na poczucie zniechęcenia życiem, nudę i pragnienie wrażeń. Zarówno obyczajowe tytuły Joanny Tekieli, jak i te napisane dla czytelników poszukujących mocnych emocji to historie, które skradły serca wielu. Może skradną też Twoje?

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKomu zaginął rasowy kot? [Aktualizacja]
Następny artykułZmarł wieloletni proboszcz parafii w Cierniach