Strona główna Sport Inne Pojedynek dwóch „strzelb” w zaległym spotkaniu w Kłodzku

Pojedynek dwóch „strzelb” w zaległym spotkaniu w Kłodzku

0

Fantastyczne widowisko stworzyli w zaległym meczu 11. kolejki trzecioligowi koszykarze drużyn XXI Chrobrego Kłodzko i Domino Polonii Świdnica. To był niezwykle zacięty bój sąsiadów z ligowej tabeli, a ton rywalizacji nadawali znakomicie dysponowani Ehiavekhan Harry Eromosele (Chrobry) i Tomasz Kosmala (Polonia).

Obie drużyny znały wagę tego spotkania. Zwycięstwo miało przybliżyć którąś z drużyn do zakończenia pierwszej części sezonu 2021/2022 w pierwszej czwórce w tabeli, a co za tym idzie do awansu do grupy mistrzowskiej trzecioligowych rozgrywek. W pojedynek nieco lepiej weszli gospodarze, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 20:17. Zespół z Kłodzka miał chrapkę na drugim triumf nad biało-zielonymi w tym sezonie. Przypomnijmy, że 17 października po bardzo słabym występie ulegliśmy rywalom we własnej hali 48:62. Druga odsłona starcia na terenie przeciwników była diametralnie inna. Fantastycznie dysponowani rzutowo świdniczanie uzyskali aż 30 punktów, wygrali kwartę różnicą 9 „oczek” i prowadzili do przerwy 47:41. Druga połowa była niezwykle zacięta, kłodzczanie się nie poddawali, pragnąc odwrócić losy meczu, ale podopiecznym Pawła Domaradzkiego udawało się trzymać miejscowych na dystans kilku punktów. Finalnie nasi koszykarze zrewanżowali się rywalom za porażkę w pierwszym starciu, wygrywając tym razem 92:86. Klasą samą dla siebie byli podczas tej konfrontacji Ehiavekhan Harry Eromosele (32 punkty) i Tomasz Kosmala (29 „oczek”). W naszych szeregach równie dobre zawody rozegrali Jacek Pałac (21) i Andrzej Słobodzian (17). Drużyna Domino Polonii Świdnica po tej wygranej zajmuje czwarte miejsce w tabeli III ligi koszykarzy. Tyle sam punktów (21 – 8 wygranych i 5 porażek) ma ekipa Exact Systems Śląsk Wrocław. W sobotę, 22 stycznia oba zespoły „skrzyżują ze sobą rękawice”, mierząc się w hali na Zawiszowie. Początek tego niezwykle interesującego starcia o 17.30.

XXI Chrobry Kłodzko – Domino Polonia Świdnica 86:92 (20:17, 21:30, 23:25, 22:20)

Chrobry: Ermosele (32), Walasek (17), T. Kurowski (15), J. Kurowski (7), Myrcha (7), Flis (4), Bernaś (3), Galik (1), Mielnicki, Kmieć, Gębski.

Polonia: Kosmala (29), Pałac (21), Słobodzian (17), Rejek (8), Soboń (5), Sieńko (5), Hałdaś (4), Czyrek (3), Cisek, Kaczmarczyk, Liuras, Poradzisz.

Poprzedni artykułGwiazdy sportu na pomoc potrzebującym dzieciom!