Strona główna 112 Pędził 107 km/h przez Boleścin

Pędził 107 km/h przez Boleścin

0

Wysokim mandatem oraz punktami karnymi ukarany został 45-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego, który w obszarze zabudowanym rażąco przekroczył dozwoloną prędkość. Mężczyzna stracił też prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

25 stycznia policjanci świdnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 45-letniego kierowcę pojazdu marki Renault Master, który pędził przez Boleścin w gminie Świdnica z prędkością 107 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość o 57 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych, stracił także prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przypomina, że 1 stycznia 2022 roku weszła w życie nowelizacja prawa o ruchu drogowym, zaostrzająca kary dla sprawców wykroczeń drogowych. Zwiększeniu uległy między innymi mandaty za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. – Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w których giną ludzie. Dlatego też piraci drogowi lekceważący obowiązujące przepisy nie mogą liczyć na żadną taryfę ulgową – podkreśla Ząbek.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKadzidło w kościele – jaką pełni rolę?
Następny artykułWygodne dresy dla chłopca – jakie powinny być?