Strona główna Artykuł sponsorowany Odtłuszczanie powierzchni: na czym polega i jakich środków do niego użyć?

Odtłuszczanie powierzchni: na czym polega i jakich środków do niego użyć?

0

Tłuste plamy z oleju rozlanego na podłodze? Lepkie odciski palców na blatach i frontach szafek kuchennych? Przypalony tłuszcz na palnikach, kuchniach gazowych i piekarnikach? Z takimi zabrudzeniami nie poradzą sobie zwykłe środki czyszczące. Tutaj potrzebne jest coś specjalnego. Aby wyczyścić uporczywe plamy z tłuszczu trzeba użyć preparatu zwanego odtłuszczaczem. Taki specyfik z łatwością usunie nawet najbardziej intensywny brud. W poniższym tekście znajdziesz: krótkie wyjaśnienie, na czym polega odtłuszczanie, a także praktyczne wskazówki dotyczące wyboru środków do czyszczenia zatłuszczonych powierzchni.

Czym są i jak działają preparaty odtłuszczające?
Wiesz już, że środki do odtłuszczania i usuwania tłustych zabrudzeń nazywamy odtłuszczaczami. Są to specjalne preparaty, zazwyczaj w formie płynów, za pomocą których można odtłuścić i dokładnie oczyścić wybraną powierzchnię. W ich skład wchodzą tzw. substancje powierzchniowo czynne i inne niezbędne komponenty pozwalające pozostawić czyszczoną powierzchnię nienagannie czystą. Jak działa odtłuszczacz? To bardzo proste. Po naniesieniu preparatu na dany obszar cząstki zawarte w produkcie otaczają cząsteczki oleju za pośrednictwem łańcuchów hydrofobowych. Powstaje w ten sposób związek, który łatwo usunąć z wodą. Odtłuszczacze są niezbędnymi produktami podczas generalnych porządków w kuchni. Ze względu na swój skład i właściwości są najlepszymi substancjami do usuwania pozostałości tłuszczu zgromadzonych na kuchence, okapie, lodówce i innych miejscach w kuchni. Środki przeznaczone do odtłuszczania możemy wykorzystać na dwa sposoby: albo rozpylając preparat na danej powierzchni, a następnie precyzyjnie spłukując ją wodą, albo całkowicie zanurzając dany przedmiot w płynie odtłuszczającym.

Jakich środków do odtłuszczania użyć w kuchni?
W przypadku tłustych, lepkich zabrudzeń uniwersalne detergenty niestety się nie sprawdzają. W takiej sytuacji trzeba skorzystać z rozwiązań specjalistycznych. Na rynku znajdziesz bogatą gamę preparatów do odtłuszczania wielu firm. Większość z nich jest produkowana na bazie wody. Jedne działają bardzo dobrze, inne tak sobie. Popularne środki do odtłuszczania kupisz zapewne w każdym markecie. Jeżeli jednak potrzebujesz czegoś naprawdę skutecznego i sprawdzonego, poszukaj profesjonalnych płynów odtłuszczających w dobrych sklepach internetowych. Jedne z najlepiej działających odtłuszczaczy znajdziesz w ofercie e-sklepu Sovrana. Z aktualną ofertą możesz zapoznać się w tym miejscu: https://sklep.sovrana.pl/pl/c/Odtluszczacze/34. Dostępne środki bez problemu poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi rodzajami zabrudzeń. Usuniesz nimi najtrwalsze zanieczyszczenia z okapów kuchennych, stołów, blatów, posadzek i ścian. Oferowane w sklepie produkty są dopuszczone do kontaktu z żywnością, dzięki czemu można ich użyć wszędzie tam, gdzie trzeba wyczyścić tłuste osady. Produkty ze sklepu Sovrana nadają się nie tylko do użytku domowego, ale też komercyjnego. Profesjonalne odtłuszczacze znakomicie sprawdzają się w lokalach gastronomicznych, kuchniach hotelowych, masarniach oraz zakładach przemysłu spożywczego. Warto wspomnieć, że sam asortyment sklepu jest znacznie szerszy i oprócz środków do odtłuszczania obejmuje również preparaty do prania i czyszczenia dywanów, detergenty do prania wodnego, a także produkty specjalistyczne (znajdziesz je tutaj: https://sklep.sovrana.pl/pl/c/Srodki-specjalistyczne/31) i wiele innych.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułProfesjonalne akcesoria dla elektryka – czyli gdzie kupić rzeczy elektryczne?
Następny artykułPonad 36 tysięcy ton odpadów. Co dalej z nielegalnym wysypiskiem przy Kopernika?