Strona główna Wydarzenia Noworoczne spotkanie z kombatantami

Noworoczne spotkanie z kombatantami [FOTO]

0

Już po raz kolejny samorządowcy z terenu powiatu, miasta i gminy spotkali się z członkami Związków Kombatanckich i Żołnierskich Ziemi Świdnickiej. Tradycyjne, noworoczne spotkanie z kombatantami było okazją do podsumowania minionego roku oraz zaplanowanie działań na rok bieżący.

Wśród uczestników noworocznego spotkania nie zabrakło ich sympatyków, współpracowników i osób, które na co dzień wspierają organizacje kombatanckie i żołnierskie w pielęgnowaniu pamięci o tych jakże trudnych czasach. Wśród nich w sali Park Hotelu obecni byli przedstawiciele duchowieństwa, służb mundurowych, harcerzy i samorządu terytorialnego: wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek, prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, wicestarosta Zygmunt Worsa, przewodnicząca Rady Gminy Świdnica Regina Adamska, przewodniczący Rady Miejskiej w Świdnicy Jan Dzięcielski, wiceprezydent Świdnicy Szymon Chojnowski.

Nowy Rok i spotkanie noworoczne to doskonała okazja, żeby podziękować tym, którzy walczyli o wolność, niepodległość, o demokrację. Młode pokolenie może dziś korzystać z Waszego doświadczenia – podkreślała wójt gminy Świdnica, życząc członkom Związków Kombatanckich i Żołnierskich Ziemi Świdnickiej przede wszystkim zdrowia, dobrych ludzi wokół którzy mogą służyć pomocą, wsparciem i życzliwością.

Spotkanie krótkim występem artystycznym uświetniły uczennice III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy.

/UG Świdnica, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułJazda pod prąd na Sikorskiego. Kierowcy chcieli skrócić sobie drogę, zostali ukarani mandatami
Następny artykuł5 powodów, dlaczego warto wybrać szkolenia six-sigma