Strona główna Sport Piłka ręczna Na Zawiszowie bez większej niespodzianki

Na Zawiszowie bez większej niespodzianki [FOTO]

0

Zmaganiami w piłką ręczną dziewcząt klas 7-8 szkół podstawowych wróciliśmy po długiej przerwie do rywalizacji w ramach „Współzawodnictwa szkolnego 2021-2022”. Podczas pierwszej imprezy rozgrywanej w nowym roku kalendarzowym (poniedziałek, 17 stycznia, hala Zawiszów przy SP 1) na starcie stanęły trzy reprezentacje świdnickich podstawówek.

Reprezentantki SP 8 w większości na co dzień trenujące tę dyscyplinę sportu od początku były faworytkami rywalizacji. Potwierdziło się to w obu meczach, w których gładko pokonały najpierw dziewczęta z SP 6 (21:1), a następnie drużynę SP 4 (18:3). Tym samym zespół „ósemki” awansował na dalszy szczebel rozgrywek w piłce ręcznej. Mecz o drugie miejsce okazał się bardzo emocjonujący i wyrównany. Praktycznie do ostatniej minuty dziewczęta z SP 6 odskakiwały „czwórce” tylko na jedno trafienie. Na dodatek w samej końcówce dwie zawodniczki SP 6 otrzymały kary minutowe i zespół musiał grać w osłabieniu. Mimo to dziewczętom z „szóstki” udało się jeszcze rzucić jednego gola, wygrywając ostatecznie 9:7. Na zakończenie turnieju organizator rozgrywek – Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla drużyn pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki zespołów: Kornelia Rostkowska (SP 4), Pola Śloser (SP 6) i Natalia Sagała (SP 8).