Strona główna Wydarzenia Strzegom Mieszkańcy wybrali nazwę dla strzegomskiego autobusu

Mieszkańcy wybrali nazwę dla strzegomskiego autobusu

0

Granitobus – tak będzie nazywał się nowy autobus zakupiony przez gminę Strzegom, który wykorzystywany będzie do obsługi komunikacji gminnej. Decyzję o wyborze takiej nazwy podjęli mieszkańcy podczas internetowego głosowania.

fot. MMI Sp. z o.o.

Autobus, który będzie służył mieszkańcom na trasach strzegomskiej komunikacji gminnej, został zamówiony w ramach przetargu ogłoszonego w lutym 2021 roku. W sumie planowano zakup pięciu fabrycznie nowych pojazdów – 2 autobusów podmiejskich posiadających minimum 45 miejsc siedzących, 2 autobusów podmiejskich z co najmniej 35 miejscami siedzącymi dla pasażerów, a także 1 autobusu miejskiego z minimum 16 miejscami siedzącymi. Ostatecznie w przetargu udało się wyłonić dostawcę tylko ostatniego z tych pojazdów. Niskopodłogowy pojazd, dostępny m.in. dla osób niepełnosprawnych i osób z wózkami dla dzieci, dostarczy firma MMI. Iveco Urby, zakupiony za ponad 643 tys. złotych, wyjedzie na ulice Strzegomia w 2022 roku.

Pod koniec ubiegłego roku Urząd Miejski w Strzegomiu postanowił ogłosić konkurs na nazwę nowego autobusu. W internetowej zabawie zgłoszono szereg propozycji, a do finału zakwalifikowanych zostało pięć: Granitek, Iskra, Blubusik, Granitobus oraz Granitus. Na te nazwy mieszkańcy mogli oddać swój głos podczas ostatniego etapu konkursu – internetowego głosowania, które odbyło się w dniach 12-16 stycznia.

W wyniku głosowania za pośrednictwem platformy Konsultacje Społeczne mieszkańcy naszej gminy wybrali nazwę dla strzegomskiego autobusu. Pojazd od tego momentu będzie nosił imię GRANITOBUS – przekazali przedstawiciele strzegomskiego magistratu.

/UM Strzegom, mn/

fot. MMI Sp. z o.o.

Poprzedni artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim
Następny artykułJaki rodzaj butów męskich wybrać na zimę?