Strona główna Kultura Koncert Noworoczny w Kościele Pokoju

Koncert Noworoczny w Kościele Pokoju

0

Biskup Waldemar Pytel i Fundacja Dobrej Muzyki zapraszają na muzyczne rozpoczęcie Nowego Roku. Już w najbliższy piątek, 28 stycznia 2022, o godzinie 18:00 odbędzie się Koncert Noworoczny w Kościele Pokoju w Świdnicy. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Zagrają Zuzanna i Maciej Batorowie na symfonicznych organach dawnej świdnickiej wytwórni Schlag i Synowie. W programie znajdą się wirtuozowskie improwizacje oraz kolędy, do śpiewania których zaproszeni będą wszyscy przybyli.

Zuzanna i Maciej Batorowie to małżeństwo organistów. Od 2011 roku związani ze Świdnicą, gdzie tworzą jedno z najbardziej zauważalnych centrów muzyki organowej w Polsce. Prowadzą Fundację Dobrej Muzyki, w której realizują swoją misję – uczenie lepszego rozumienia muzyki organowej. W ciągu ponad 9 lat działalności Fundacji zorganizowali ponad 150 koncertów, zapraszając wybitnych artystów z całego świata. Para koncertuje  w wielu krajach europejskich jako duet organowy, wykonując autorskie transkrypcje organowe na 4 ręce. Prywatnie rodzice Bernarda, Leonarda i Henryka.

Koncert będzie także transmitowany na profilu Fundacji na Facebooku:

https://www.facebook.com/FundacjaDobrejMuzyki/

Organizatorzy: Kościół Pokoju w Świdnicy i Fundacja Dobrej Muzyki
Mecenasi: Przyjaciele Dobrej Muzyki – Regularni Darczyńcy Fundacji.

/Fundacja Dobrej Muzyki, opr. red./

Poprzedni artykułMatka i córka zmarły w domu. Ich zgonu nikt nie zauważył
Następny artykułDoszło do kradzieży?