Strona główna Sport Piłka ręczna Kolejne dwójka rywali w pokonanym polu

Kolejne dwójka rywali w pokonanym polu

0

Kapitalne wieści napłynęły z Dzierżoniowa. W sobotę, 15 stycznia w kolejnym turnieju Dolnośląskiej Ligi Chłopców świetnie spisała się najmłodsza drużyna z rocznika 2010 Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Po wygranych z Borem Oborniki Śląskie i PR Gmina Siechnice Szare Wilczki są blisko wywalczenia awansu do grupy finałowej mistrzostw Dolnego Śląska.

– Cały zespół zagrał bardzo dobrze. Szczególnie ważne było zwycięstwo z Obornikami Śląskimi, bowiem z tą drużyną walczymy o trzecie miejsce w grupie – mówi trenerka Justyna Curyl. Niewykluczone zresztą, że zespół powalczy nawet o wyższe miejsce. Wszystko rozstrzygnie się w ostatnich meczach. 27 lutego ŚKPR we własnej hali zagra z liderem – Śląskiem Wrocław, a także Chrobrym Żórawina.

Wracając do turnieju w Dzierżoniowie. W pierwszym meczu ŚKPR zmierzył się z Borem. Po wyrównanym początku nasz zespół mocno uszczelnił defensywę, a bramkę „zamurował” Franek Wasilewicz. Od stanu 4:3 w 6. minucie świdniczanie rzucili osiem goli z rzędu. Tymczasem Bór na kolejne swoje trafienie musiał czekać aż do trzeciej minuty drugiej połowy, gdy na liczniku ŚKPR-u było już 14 trafień! Ostatecznie Szare Wilczki zwyciężyły 21:12 (12:3). W drugim meczu z PR Gmina Siechnice dominacja podopiecznych Justyny Curyl też była znaczna. ŚKPR wygrał 23:12 (12:6).

Pierwszy zespół ŚKPR-u (rocznik 2009) trenera Patryka Dębowczyka miał grać w Legnicy, ale wobec kłopotów z halą gospodarzy turniej odwołano, a nowy termin nie został jeszcze ustalony.

ŚKPR II Świdnica – Bór Joynext Oborniki Śląskie 21:12 (12:3)

ŚKPR II: Wasilewicz – Stramek 7, Kozar 3, Bronikowski 3, Sawicki 3, Matlak 2, Kocjan 2, F. Paluch 1, Kortas, Banaś, Suszycki, Święs

ŚKPR II Świdnica – PR Gmina Siechnice 23:12 (12:6)

ŚKPR II: Wasilewicz – Kozar 8, Stramek 6, Sawicki 3, Bronikowski 2, F. Paluch 2, Kortas 1, Banaś, Suszycki, Święs, Kocjan, Matlak, Kula

/ŚKPR/

Poprzedni artykułUwaga! Będzie mocno wiało
Następny artykułTydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan rozpoczęty