Strona główna 112 Czterech kierowców na podwójnym gazie. Niechlubny rekord to 3 promile

Czterech kierowców na podwójnym gazie. Niechlubny rekord to 3 promile

0

30-latek, mimo że ledwo trzymał się na nogach zdecydował się wsiąść za kierownicę. Miał prawie 3 promile alkoholu. Nie byłym jedynym pijanym kierowcą, zatrzymanym w ostatnich dniach przez świdnicką policję.

31 grudnia około północy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 30-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierował samochodem osobowym marki KIA w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny.

Policjanci zatrzymali jeszcze trzech innych kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę na podwójnym gazie. Około 18.00 na terenie Jaworzyny Śląskiej w ręce mundurowych wpadł 50-letni mieszkaniec powiatu, który kierując pojazdem marki Opel znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niego ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Około 23.00 na terenie Świebodzic zatrzymany został kierujący pojazdem marki Ford. Badanie stanu trzeźwości 22-latka wykazało u niego blisko 1,1 promila alkoholu w organizmie.

15 minut po północy, a więc już 1 stycznia 2022 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali na terenie gminy Świdnica 27-latka, mieszkańca powiatu, który również zdecydował się wsiąść za kierownicę swojego pojazdu po alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny blisko 2,2 promila alkoholu.

Za jazdę po pijanemu grozi utrata prawa jazdy i kara do 2 lat pozbawienia wolności.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułZabił ojczyma zadając mu kilkanaście ciosów nożem. 20-latek wyjdzie z aresztu
Następny artykułW Świebodzicach triumfuje FC Jajko