Strona główna Artykuł sponsorowany Auta używane – dlaczego warto się na nie zdecydować

Auta używane – dlaczego warto się na nie zdecydować

0

Kupno używanego pojazdu wcale nie jest takie proste, jest szereg rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, by na tym zyskać a nie stracić.

Car driving fast in the night city

Dlaczego warto kupować auta używane
Na zakup auta używanego należy przeznaczyć od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najważniejsze jednak jest to, żeby samochód był w jak najlepszym stanie i nie wymagał zbyt wielu napraw.

Oto największe zalety :

  1. cena – jest zdecydowanie niższa niż w przypadku samochodów nowych. Co ciekawe pojazdy najwięcej na swej wartości tracą w pierwszych latach użytkowania. Na cenę aut używanych wpływa rocznik produkcji, ilość przejechanych kilometrów oraz ogólny stan techniczny i wizualny.
  2. duży wybór – obecnie na każdym portalu sprzedażowym, w serwisach społecznościowych i na specjalnych stronach dedykowanych (np. Tanieautka.pl) znaleźć można ogromny wybór różnych marek i modeli samochodów, nawet najbardziej oryginalnych lub rzadko spotykanych.
  3. możliwość pozostawienia swojego starego auta w rozliczeniu – taka opcja najczęściej prawdopodobna jest w komisie, rzadziej u prywatnego sprzedawcy.
  4. szansa na jazdę próbną – jest to świetna opcja, szczególnie, że wykonujemy ją dokładnie tym pojazdem, który chcemy kupić.
  5. proste formalności – w zupełności wystarczy podpisanie umowy kupna- sprzedaży, zebranie kompletu dokumentów, takich jak karta pojazdu i dowód rejestracyjny.

Gdzie najlepiej kupować auta używane?
Czy lepiej dokonać zakupu u osoby prywatnej czy w komisie, nie jest to łatwa decyzja.

Auta używane od osób prywatnych zazwyczaj są w nieco lepszym stanie technicznym niż te oferowane w komisie. Przeważnie są to pojazdy, które były kupione, naprawiane i konserwowane w Polsce. Dzięki temu dużo łatwiej jest dotrzeć do historii wypadkowej pojazdu czy przeprowadzonych napraw. Z osobami prywatnymi łatwiej się negocjuje cenę. Mankamentem jest nierzadko duża odległość klienta od sprzedawcy, a jedzie się obejrzeć tylko jeden samochód. Jeśli zdecydujemy się na wizytę w komisie samochodowym, na miejscu znajduje się duży wybór aut – zarówno pod względem modeli jak i rocznika, dzięki temu jest większa szansa, że znajdziemy coś co nam w pełni odpowiada. Większość pojazdów pochodzi z importu, co często wzbudza wątpliwości w kwestii faktycznego przebiegu. Niektóre autokomisy oferują swoim klientom dodatkowo płatne ubezpieczenie kosztów napraw na określony czas.

Opinia fachowca – istotna przy zakupie
Nieistotne, gdzie kupujemy auto, mamy prawo ubiegania się o możliwość sprawdzenia pojazdu w zaufanym warsztacie samochodowym, przez profesjonalnego mechanika. Nikt nie wymaga od nas, byśmy kupowali kota w worku, a nie mamy też obowiązku znać się na samochodach szczegółowo, jeśli tylko budzi coś naszą wątpliwość warto poprosić o radę. Ale pamiętajmy też, by wystrzegać się stereotypów i “dobrych rad” rodziny i znajomych, w myśl zasady, że gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie. Coś, co dla jednego może być ważne, dla innego już nie, a opinie warto wyrabiać sobie samemu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułFerie zimowe. Jakie zajęcia i atrakcje w regionie?
Następny artykułObiekty OSiR-u Świdnica w okresie ferii zimowych [HARMONOGRAM]