Strona główna Sport Piłka ręczna Absolutny mecz na szczycie dla świdniczan

Absolutny mecz na szczycie dla świdniczan

0

Kapitalnie spisała się pierwsza drużyna młodzików Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej trenera Maksymiliana Palenia. Świdniczanie po raz drugi w tym sezonie pokonali Śląsk Wrocław i wrócili na czoło tabeli grupy A Dolnośląskiej Ligi Młodzików!

Zaległy mecz 7. kolejki odbył się w środę, 5 stycznia. Przed tym spotkaniem tabelę otwierał Śląsk z bilansem 8 zwycięstw i jednej porażki. ŚKPR był drugi z identycznym bilansem, ale ze stratą jednego punktu (jedno zwycięstwo Szare Wilki odniosły po rzutach karnych). Wrocławianie przyjechali do Świdnicy z apetytem zrewanżowania się za przegraną we własnej hali 23:26 we wrześniu ubiegłego roku. Znów jednak lepszy okazał się ŚKPR!

– Zagraliśmy cały mecz równo, bez przestojów. Nie pozwalaliśmy odskoczyć Śląskowi. W pierwszej połowie bardzo dobra postawa bramkarza, ale i spora nieskuteczność. W drugiej połowie popełniliśmy dużo mniej własnych błędów i bardzo dobrze spisywaliśmy się w obronie – podsumował trener Paleń.

Początek zawodów należał do Śląska, który objął prowadzenie 8:5 po kwadransie gry. Do przerwy udało się nieco zmniejszyć straty, ale to goście wciąż byli lepsi o jeno trafienie (12:13). Po zmianie stron walka rozgorzała na dobre, a na prowadzeniu był raz ŚKPR, raz Śląsk. Szala zaczęła się jednak przechylać na stronę świdniczan. W 37. minucie po dwóch kolejnych bramkach Maksymiliana Bieryta ŚKPR po raz pierwszy odskoczył na dystans trzech goli (20:17), a na dziesięć minut przed końcem gry prowadził już 24:19. W ostatnich fragmentach goście próbowali odwrócić losy pojedynku, ale Szare Wilki nie dały sobie wydrzeć trzech punktów wygrywając ostatecznie 29:26.

Ostatnie mecze w grupie A odbędą się w niedzielę 9 stycznia. ŚKPR I zagra w Świebodzicach, a ŚKPR II w Kątach Wrocławskich. Obie nasze drużyny zapewniły już sobie awans do grupy finałowej, gdzie o podział medali na Dolnym Śląsku zagrają wraz z trzema najlepszymi zespołami z grupy B: Będą to Siódemka Legnica, Moto-Jelcz Oława i ktoś z trójki: Chrobry Głogów, Dziewiątka Legnica, Żagiew Dzierżoniów. Już wiadomo, że ŚKPR I zabierze do decydującej batalii 9 punktów, Śląsk – 6, a ŚKPR II – 3.

ŚKPR I Świdnica – Śląsk Wrocław 29:26 (12:13)

ŚKPR I: Szwaczek – Bieryt 10, Polus 6, Sz. Paluch 4, Sz. Błaszczyk 3, Kotarba 2, Popławski 2, Walczak 2, Słomiński.

Poprzedni artykułNa jej leczenie potrzeba jeszcze 780 tys. złotych, a czasu jest coraz mniej. Wkrótce odbędą się kolejne charytatywne imprezy
Następny artykułRuszył zimowy nabór do drużyn piłkarskich IgnerHome Polonii-Stali Świdnica