Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska 30. finał WOŚP. Wielkie odliczanie w gminie Jaworzyna Śląska

30. finał WOŚP. Wielkie odliczanie w gminie Jaworzyna Śląska

0

Licytacje, kwesty do puszek, turniej piłki nożnej, kiermasze ciast – gmina Jaworzyna Śląska jest gotowa do jubileuszowego, 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku środki z ogólnopolskiej zbiórki Fundacji WOŚP zostaną przeznaczone dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje. 30. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę, 30 stycznia 2022 roku.

Sztab WOŚP w Jaworzynie Śląskiej organizują, ponownie jak w poprzednich latach: Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej i Szkoła Podstawowa w Jaworzynie Śląskiej. W organizację 30. finału w gminie włączyły się także sołectwa Pastuchów, Milikowice oraz Bolesławice. Pomagają także strażacy z OSP Jaworzyna Śląska, OSP Pastuchów i OSP Bolesławice.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne i idące za tym limity dotyczące zgromadzeń, w tym roku nie ma możliwości organizacji dużej imprezy dla wszystkich mieszańców gminy. Jednak wolontariuszy z puszkami WOŚP będzie można spotkać w dniu 30. finału we wszystkich miejscowościach gminy Jaworzyna Śląska. Dodatkowo, organizatorzy zapraszają do aktywności, głównie na świeżym powietrzu. Podczas wszystkich wydarzeń, które odbywają się wewnątrz obiektów, widzów obowiązują zasady dotyczące dezynfekcji, zasłaniania ust i nosa, zachowywania dystansu oraz limity ilości osób przebywających jednocześnie w danym miejscu.

Jaworzyna Śląska

O godzinie 9.00 w hali sportowo-edukacyjnej przy ul. Świdnickiej w Jaworzynie Śląskiej rozpocznie się charytatywny turniej piłki halowej. W sportowych zmaganiach wezmą udział lokalne kluby sportowe oraz drużyny znane z rozgrywek JALPH. Zapraszamy do kibicowania piłkarzom i wsparcia zbiórki WOŚP. Podczas zawodów będzie prowadzona kwesta na rzecz WOŚP. W turnieju zagrają: Venus Nowice, Pasieczna, Grom Witków, Ebueee Ehee, MKS Karolina, LKS Piotrowice, Tęcza Bolesławice, Sparta Przełom Pastuchów.

Kiermasz ciast i słodkości

Wszystkich łasuchów zapraszamy na kiermasz słodkości, który rozpocznie się o godz. 11.00 w Bibliotece Publicznej przy ul. Wolności 2a/01 w Jaworzynie Śląskiej. Za datek do puszki WOŚP będzie można otrzymać box z ciastami upieczonymi przez wolontariuszy i osoby wpierające 30. finał WOŚP w Jaworzynie Śląskiej. Kiermasz potrwa do wyczerpania słodkości. 

Biegniemy dla WOŚP

O godzinie 14.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 1 organizatorzy zapraszają na bieg. Do wyboru będą dwa dystanse: 400 m i 2 km. Uczestnicy biegu będą mogli na miejscu upiec przy ognisku kiełbaskę, rozgrzać się ciepłą herbatą oraz spotkać się ze strażakami OSP Jaworzyna Śląska, którzy udostępnią z tej okazji swój sprzęt i wóz strażacki. Wśród biegnących rozlosowane będą nagrody rzeczowe. Zgłoszenia do biegu przyjmowane będą bezpośrednio na Stadionie Miejskim, od godz. 13.00 do 13.45.

Zdobądź szczyt!

W godzinach od 15.00 do 18.00 wszyscy chętni mogą korzystać ze ścianki wspinaczkowej, znajdującej się w hali sportowo-edukacyjnej przy ul. Świdnickiej 15a. Pod okiem instruktorów – nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej będzie można spróbować swoich sił we wspinaczce. Oczywiście za drobnym datkiem do puszki WOŚP.

Pastuchów

Społeczność Pastuchowa także gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Od godziny 10.00 zaprasza przed świetlicę „Mimoza”, gdzie zaplanowano wiele atrakcji. Na przybyłych będzie czekać ognisko, na którym będzie można upiec kiełbaskę. Oprócz tego będzie można skosztować czegoś ciepłego (popcorn, frytki, bigos i grzaniec), oraz czegoś słodkiego z kiermaszu ciast. OSP Pastuchów przygotowało pokazy i szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzi też rekrutację chętnych do jednostki. Najmłodsi będą mogli obejrzeć wnętrze strażackiego wozu i sprzęt ratowniczy. Będzie można wziąć udział w turnieju ping-ponga (zapisy na miejscu) lub pobawić się bańkami mydlanymi.

Bolesławice

W Bolesławicach, przed remizą strażacką, o godz 11.00 rozpoczną się kiermasze i zabawy, przygotowane przez lokalną społeczność. Dla amatorów dobrego jadła będą czekać pyszne ciasta, kiełbaski oraz zupa gulaszowa. OSP Bolesławice zaprasza na spotkanie ze strażakami. Na pewno nikt na miejscu nie będzie się nudzić.

Licytacje darów na rzecz WOŚP

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Jaworzyna Śląska ruszył z licytacjami na rzecz 30. finału. – Ty też możesz pomóc w tegorocznej zbiórce środków dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Możesz po prostu licytować dary wystawione przez Sztab WOŚP w Jaworzynie Śląskiej, a także ofiarować wartościowy przedmiot lub zaoferować wykonanie usługi – zachęcają przedstawiciele sztabu.

W tym roku licytacje darów, zgodnie z wytycznymi fundacji WOŚP, realizowane są wyłącznie poprzez serwis Allegro. Przedmioty do licytacji znajdują się na stronie Licytacje 30. Finał WOŚP Jaworzyna Śląska. Osoby, które chciałyby przekazać fanty, proszone są o kontakt ze sztabem WOŚP drogą elektroniczną poprzez e-mail: [email protected] , telefonicznie pod numerem 504 088 676, w godzinach pracy SOKiBP (pon.-pt. od 8:00 do 16:00, czwartek do 15:00) lub poprzez wiadomość wysłaną na profil SOKiBP w serwisie facebook.

Jeszcze do 28 stycznia można wesprzeć tegoroczną zbiórkę poprzez datek do eSkarbonki jaworzyńskiego sztabu WOŚP oraz skarbon stacjonarnych. Można je znaleźć w następujących miejscach:

  • Biblioteka Publiczna w Jaworzynie Śląskiej, ul. Wolności 2a/01
  • Zakład Usług Komunalnych w Jaworzynie Śląskiej Sp. z o. o., ul. Świdnicka 9
  • Sklep Dorotka 2 w Jaworzynie Śląskiej, ul. Wolności 11
  • Sklep ABC w Pastuchowie przy ul. Wyzwolenia 40a
  • Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej przy ul. Towarowej

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim
Następny artykułPasażerowie skarżą się na brawurową jazdę kierowców i brak zainteresowania stanem podróżnych po kolizji. Przewoźnik wyjaśnia