W piątek, 3 grudnia doszło do przekazania wozu strażackiego z OSP Strzegom dla OSP Tomkowice. – To kolejne działanie mające na celu wsparcie naszych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych – podkreśla burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

W październiku zakupiony został nowy wóz strażacki dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzegomiu. Na ten cel trafiło około 831,5 tys. złotych, z czego 582 tys. zł pokryła dotacja ze źródeł zewnętrznych, a 250 tys. zł przekazał strzegomski samorząd. Zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego umożliwiło przekazanie dotychczas wykorzystywanego przez OSP Strzegom wozu do OSP Tomkowice.
– Warto przypomnieć, że we wrześniu oddaliśmy do użytku nową remizę strażacką w Tomkowicach, na którą mieszkańcy tego sołectwa czekali kilkadziesiąt lat. Koszt inwestycji wyniósł ok. 826 tys. zł, zaś dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to kwota rzędu 287,7 tys. zł – zwraca uwagę burmistrz Suchyta.
/UM Strzegom, opr. mn/

![Basen letni w Strzegomiu otwarty [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260620_Basen_letni_OSiR_Strzegom-11-238x178.jpg)







